Hírek
2015. November 02. 07:38, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Várhatóan az év végi kiskereskedelmi forgalom is bővülni fog
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) várakozásai szerint a novemberi és decemberi kiskereskedelmi forgalom is meghaladja majd az előző év azonos időszakit.
Lenner Áron, a szaktárca belgazdaságért felelős helyettes államtitkára az M1 aktuális csatornán vasárnap este azt mondta, a kiskereskedelmi forgalom bővülése trendszerű, 26 hónapja folyamatosan növekszik, ezért nincs ok kételkedni abban, hogy az év végi adatok is jól alakulnak.
A háttérben a helyettes államtitkár szerint az áll, hogy a gazdaság bővülésével és a reálbérek növekedésével párhuzamosan többet vásárolnak az emberek.
Kiemelte, hogy az online kiskereskedelem 28 százalékkal bővült, ennek oka, hogy az emberek már megszokták a megbízható online boltokat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 20. 15:00, szombat | Belföld
A polgármesterek fizetésének befagyasztását és a havi költségtérítés megszüntetését kezdeményezi a Tisza egy képviselője
2026. Június 20. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Balázs lemondott az MCC Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról
Orbán Balázs lemondott a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról - ezt a politikus jelentette be pénteken Facebook-oldalán.
2026. Június 20. 12:00, szombat | Belföld
Szőlő utcai ügy - Pócs János újabb feljelentést tesz a jövő héten
Újabb feljelentést tesz jövő héten az ügyészségen Pócs János fideszes országgyűlési képviselő a Szőlő utcai ügyben. A politikus ezt pénteki budapesti sajtótájékoztatóján közölte.
2026. Június 20. 11:00, szombat | Belföld
Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését - közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken.
