Hírek
2015. Június 24. 07:09, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Varga Mihály: a magyar gazdaság kiszámítható pályára áll
Varga Mihály szerint a jövő évi költségvetés korai elkészítése is mutatja, hogy a magyar gazdaság egyre inkább egy olyan kiszámítható pályára áll...
ahol mindenki időben tud tervezni, a vállalkozásoknak kellő idő áll rendelkezésükre a változásokra való felkészülésre.
A nemzetgazdasági miniszter az M1 aktuális csatorna kedd esti műsorában kiemelte: az alapvető oka annak, hogy most készítették el a 2016-os költségvetést az, hogy szeretnék érzékeltetni, a magyar gazdaság egyre inkább egy olyan kiszámítható pályára áll, ahol mindenki tud időben tervezni, fél év alatt lehet felkészülni az adómódosításokra, a költségvetési változtatásokra.
"Kell egy nyugodt tempó, hogy a gazdaság szereplői tervezni tudjanak, az adócsökkentés költségvetésével ezt készítettük elő" - mondta a nemzetgazdasági miniszter.
Utalt arra: a költségvetés korai elkészítése a nemzetközi pénzügyi szférának is üzenet, emlékeztetve arra, hogy a német kormány március környékén már elkészítette a 2016-os költségvetés tervezetét. Magyarországon korábban nem volt arra példa, hogy ilyen gyorsan elkészüljön a következő évi büdzsé - hangsúlyozta.
"Az elemzői visszajelzésekből azt látom, hogy nagy meglepetésre senki nem számított" - mondta Varga Mihály, hozzátéve, "soha még ilyen vékony nem volt az adómódosítások jogszabálytervezete, igyekeztünk minimálisra szorítani a módosításokat."
Kiemelte: "az adómódosításokkal együtt egy picit mindenki előrébb tud lépni".
Az adóváltoztatásokra utalva emlékeztetett arra, hogy a kormány februárban az EBRD-vel olyan értelmű megállapodást írt alá, hogy a bankadó mértéke csökkeni fog 2016. január 1-jével, azért, mert a kormány szeretné, ha a bankok hitelezési aktivitása nőne, többet hiteleznének a gazdaság szereplőinek.
Kiemelte: ennek érdekében 60 milliárd forinttal csökken a bankszektor egészének az adója, és bevezették azt is, hogy a bankadóból 10 milliárd forintot térítenek vissza összeségében azoknak a hitelintézeteknek, amelyek 2009-hez képest tudták növelni a hitelezésüket. Hozzáfűzte: a kormány arra készül, hogy ez az adókedvezmény 2017-ben és 2018-ban is megmarad.
A miniszter elmondta: bővültek a családi adókedvezmények is, sok intézkedés segíti majd a gyermekes családokat.
Rámutatott: az adórendszerben nagy lépést jelent, hogy a kétgyermekes családoknál a gyermekenkénti adókedvezménynek a mértéke 10 ezerről 12 500 forintra nő jövőre. Ez azt jelenti, hogy a két gyermek után, ha minden kedvezményt igénybe tudnak venni, ezeknél a családoknál akár 100 ezer forintos éves megtakarítás is előállhat a családi kasszában - mondta a miniszter.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 06. 07:00, csütörtök | Belföld
Jövő héten kedden lehet a köztársasági elnök választás
A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.
2026. Augusztus 06. 05:00, csütörtök | Belföld
Országosan elérte, Budapesten meg is haladta a 40 Celsius-fokot a legmagasabb hőmérséklet
Országosan 40, Budapesten 43 Celsius-fok volt a legmagasabb hőmérséklet szerda délután, csapadék esélye kizárt - közölte a kormány a szerdai 16 órai, a hőségriasztásról a kormany.hu oldalon közzétett gyorsjelentésében.
2026. Augusztus 06. 04:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
A mostani energiaválság tanulságaira is válaszolva átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány szerdai ülésén - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán szerda este.
2026. Augusztus 05. 13:00, szerda | Belföld
Gajdos László: átfogó országos ellenőrzés indult az akkucégeknél
Országos ellenőrzési program indult augusztus 1-től az akkumulátoripar teljes működési láncának vizsgálatára - közölte az élő környezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.
