Városlista
2026. június 21, vasárnap - Alajos

Hírek

2013. Szeptember 28. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Valóban sok víz van a Marson

Valóban sok víz van a Marson

Bár sejtettük, hogy így lesz, de azért mégis letaglózó, tudományos szenzáció, még ha egyelőre nem is tudunk mit kezdeni vele. Amerikai kutatók bejelentették, hogy jelentősnek mondható mennyiségben tartalmaz vizet a Mars talaja a Curiosity Mars-járó által vett minták elemzése alapján.

A kutatócsoport szerint a víz 2 százalékos arányban van jelen a Mars talajában, amelyben említésre méltó mennyiségben szén-dioxidot, oxigént és kénvegyületeket is azonosítottak. A szakértők olyannyira bátrak, hogy most már kimondják: bőséges és könnyen hozzáférhető víznek kell lennie a Marson. Sőt, már ilyen mondatok hangzottak el, miszerint, amikor embert küldünk oda, bárhol gyűjthetnek talajt a bolygó felszínéről, csak fel kell melegíteniük, és máris lesz vizük. Persze egyelőre csak sci-fi kategória egy marsi utazás, még akkor is, ha mostanában még egyesek vállalkozást is építenének rá.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 21. 10:28, vasárnap | Belföld

Múzeumok éjszakája - Magyar Péter: a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat

Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vezetésével a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat - mondta Magyar Péter miniszterelnök a Közlekedési Múzeum új időszaki kiállításának megnyitóján szombaton.

2026. Június 21. 08:31, vasárnap | Belföld

Vb-2026 - A németek a ráadásban győzték le Elefántcsontpartot

2026. Június 21. 08:30, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: szeptember elején állhat fel a vagyonvisszaszerzési hivatal

Mégsem terjeszti be a kormány a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -Védelmi Hivatalról szóló javaslatot a jövő héten, először társadalmi egyeztetésre bocsátják - mondta a miniszterelnök az RTL Híradónak szombaton.