Hírek
2023. Július 01. 06:00, szombat |
Életmód
Forrás: mti
Ultragyors elektromosautó-töltőket telepít nemzetközi programja keretében az E.ON Magyarországon
A nemzetközi E.ON csoport ultratöltő telepítési programjának keretében Európa 9 országában több mint ezer, 150 kilowattos (kW) ultragyors töltőpont telepítését irányozta elő, a fejlesztési program legelső állomásaként adtak át két töltőberendezést az egyik székesfehérvári Aldi áruház parkolójában.
Az E.ON tájékoztatása szerint 2025 elejéig az Aldival együttműködésben további 14 magyarországi áruháznál fognak 2-2 ultragyors, 300 kilowattos töltőt telepíteni. A töltők a 300 kilowattos teljesítményt megosztva, kétszer 150 kilowattot tudnak biztosítani, így összesen 30 ultragyors töltőn 60 töltőpont áll majd az autósok rendelkezésére.
A vállalat a 260 magyarországi nyilvános elektromosautó-töltője közül 146-ot jelenleg is az Aldival közösen üzemeltet - közölték.
Az E.ON az MTI megkeresésére jelezte: 2022-ben egy konzorcium részeként pályázott az Európai Unió által finanszírozott Európai Hálózatfinanszírozási Eszköz (CEF2) közlekedésfejlesztési felhívására. A CEF2 31,7 millió euró támogatást biztosít a CONNECT-E General és a CONNECT-E Cohesion projektekben a nemzetközi E.ON csoportnak az ultratöltő-telepítésekhez. A CONNECT-E General projekt révén a vállalat Nyugat-Európában telepít, a CONNECT-E Cohesion projekt a cég kelet-európai telepítéseihez biztosít forrást, közte a magyarországi telepítésekhez is. Hozzátették, hogy az utóbbi projektben az E.ON mellett más partnerek is kaptak támogatást.
A 300 kilowatt teljesítményű egyenáramú töltők a leginkább elterjedt 50 kilowattos villámtöltőkhöz képest hatszor gyorsabb töltést tudnak biztosítani, így az arra alkalmas járműveknél megfelelő körülmények esetén akár egy 15 perces bevásárlás alatt is feltölthető a jármű akkumulátora - ismertették.
Az Aldi Magyarországgal együttműködésben tervezett töltőállomásokon kívül további elektromosautó-töltőpontok létesítésével kapcsolatban az egyeztetések más partnerekkel még folyamatban vannak - közölte az E.ON.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 05. 16:00, szerda | Életmód
A bresciai tudományegyetem felmérése szerint a közösségi oldalak 14 éves kor előtti használata rontja az írás- és számolási készs
2026. Augusztus 05. 11:00, szerda | Életmód
Visszavonták az M1 Híradó bejelentett főszerkesztőjének és műsorvezetőjének megbízását
Visszavonta az M1 Híradó bejelentett főszerkesztőjének és műsorvezetőjének - Hajdú Gábornak és Borsa Miklósnak - megbízását a közmédia vezetősége
2026. Augusztus 04. 15:00, kedd | Életmód
Augusztus 12-én éjjel tetőzik a Perseidák hullócsillagraj
Az év legsűrűbb csillagászati napján, augusztus 12-én éjjel tetőzik majd a Perseidák hullócsillagraj, de ugyanezen a napon részleges napfogyatkozást is meg lehet majd figyelni.
2026. Augusztus 03. 04:00, hétfő | Életmód
Hőség - Folyadékpótlásra és a tűző nap kerülésére hívja fel a figyelmet az országos tisztifőorvos
A folyadékpótlás fontosságára, a tűző nap kerülésére, a magunkra és másokra való odafigyelésre hívta fel a figyelmet a hőségben az országos tisztifőorvos a Magyarország kormányának Facebook-oldalára.
