Hírek
2013. Május 21. 08:39, kedd |
Helyi
Forrás: MTI
Történelmi és gasztronómiai sétaút készül Hévízen
A római korból a 13. századig juthatnak el gasztronómiai és kulturális lehetőségek igénybevétele mellett a látogatók azon a tematikus sétaúton, amely Hévíz egregyi városrészében készül.
A Korok és borok elnevezésű pályázat megvalósításához a napokban látott hozzá az önkormányzat, amely a Nyugat-dunántúli Operatív Program turisztikai attrakciók és szolgáltatások fejlesztésére szánt keretéből csaknem 449 millió forinthoz jutott. A 100 százalékos támogatottságú projekt a városrész meglévő történelmi és kulturális örökségét élményelemekkel egészíti ki.
A megvalósítás során az egregyi városrészben fellelhető műemléki és történelmi látványosságokat és gasztro-kulturális attrakciókat kívánják felfűzni egy korokon átívelő tematikus sétaútvonalra. Ennek kiindulópontja a részben feltárt római kori rom, végpontja pedig a 13. században épült román stílusú templom.
A romkert mellett díszteret, rendezvényteret, fűszerkertet alakítanak ki és létrehoznak egy száraz Kneipp-taposó ösvényt is, a területen korábban feltárt leleteket pedig modern muzeális kiállítótérben mutatják majd be.
A beruházást a tervek szerint 2014 novemberére fejezik be Hévízen.
ij
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
