Városlista
2026. március 20, péntek - Klaudia, Alexandra

Hírek

2019. Október 15. 17:52, kedd | Belföld
Forrás: mti

Több embert ki kellett menekíteni a békési uszodából

Több embert ki kellett menekíteni a békési uszodából

Huszonkét embert - tizennégy gyereket és nyolc felnőttet - menekítettek ki a tűzoltók a békési uszodából kedden kora délután. A gépházban hypót és medencetisztító savat öntöttek össze, és klórgáz került a levegőbe

- tájékoztatta a Békés Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-t. Gombos Erik elmondta, hogy még szellőztetik az uszodát; a helyszínen van a katasztrófavédelmi műveleti szolgálat és a mobil labor is.

Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője az MTI-nek azt mondta, két férfit enyhe, torokkaparásos tünetekkel megfigyelésre kórházba vittek. Oxigént kaptak, állapotuk stabil - tette hozzá.

A Békési Rendőrkapitányság foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés gyanúja miatt nyomozást rendelt el - közölte Szombati Andrea, a Békés Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Nézőpont: enyhén erősödik a Fidesz, nő a tábor aktivitása

A március 15-ei rendezvények után készült kutatás szerint a Fidesz-tábor aktivitása emelkedett, ezért a kormánypárt előnye enyhén növekedett a Tisza Párttal szemben - közölte a Nézőpont Intézet a Facebook-oldalán csütörtökön.

2026. Március 20. 06:50, péntek | Belföld

Gulyás Gergely megfontolná, hogy Magyarország katonai segítséget nyújtson, ha Trump kéri

Magyarország megfontolná, hogy eleget tegyen egy Trumptól érkező katonai segítségkérésnek – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egy sajtónyilatkozatban.

2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld

Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre

Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.