Városlista
2026. február 3, kedd - Balázs

Hírek

2018. Február 10. 12:15, szombat | Külföld
Forrás: mti

Szakértő: gyerekeket is radikalizált az Iszlám Állam

Szakértő: gyerekeket is radikalizált az Iszlám Állam

Az Iszlám Állam nevű terrorszervezet gyermekeket is radikalizált és felkészített merényletek elkövetésére - mondta Horváth József biztonságpolitikai szakértő szombat reggel az M1 aktuális csatornán.

A szakértő szerint az európai biztonsági szervezeteknek, titkosszolgálatoknak fel kell készülniük arra, hogy a gyermekkorú migránsok is veszélyt jelenthetnek.

Hozzátette, hogy bár a terrorszervezet elvesztette területei nagy részét, azonban a korábban kiépített "hálózatát" nem, így továbbra is veszélyt jelent.

A szervezetnek lehetnek megbúvó sejtjei, titkos logisztikai bázisai, és nem szabad elfelejteni azt sem, hogy sok harcosuk - a fegyvereivel együtt - szabad elvonulást kapott - hívta fel a figyelmet Horváth József.

Címkék: gyerek, iszlám állam

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 03. 07:22, kedd | Külföld

Donald Trump: India beleegyezett, hogy leállítja az orosz kőolaj vásárlását

Donald Trump amerikai elnök szerint India miniszterelnöke hétfői telefonbeszélgetésük során beleegyezett az orosz kőolaj vásárlásának leállításába, és helyette több energiahordozót szerez be az Egyesült Államokból.

2026. Február 02. 10:00, hétfő | Külföld

Donald Trump: Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból

Venezuela komoly bevételhez jut majd az Egyesült Államok révén eladott, onnan szármaszó kőolajból, de a bevételen megosztozik a két ország – jelentette ki Donald Trump amerikai elnök vasárnap.

2026. Január 30. 07:06, péntek | Külföld

Donald Trump: az orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg idő miatt

Vlagyimir Putyin orosz elnök beleegyezett abba, hogy egy hétig nem löveti Kijevet a hideg időjárásra tekintettel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök.