Városlista
2026. június 21, vasárnap - Alajos

Hírek

2017. Augusztus 21. 11:49, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Sok az átverés az online tűzifa vásárlásokkor

Sok az átverés az online tűzifa vásárlásokkor

Számos jogsértést tárt fel az utóbbi időben az interneten tűzifát hirdetők körében a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih),

ezért a hivatal arra inti a vásárlókat, hogy legyenek körültekintőek, ha az interneten rendelnek tűzifát - közölte a hatóság hétfőn az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint az ellenőrzésekre legtöbbször lakossági bejelentés alapján került sor. A bejelentők rendszerint az interneten hirdetett, majd kiszállított tűzifa mennyiségét és minőségét kifogásolták, továbbá a bizonylatokat hiányolták, és panaszaikkal sok esetben már nem tudták utolérni a hirdetőt.

A Nébih - a faanyag-kereskedelmi lánc felügyeletéért felelős hatóságként - felhívja a figyelmet, hogy egy vállalkozás jogszerű működésére önmagában nem jelent garanciát az, ha honlapjáról valaki már több éve rendel tűzifát. A hatósági ellenőrzések tapasztalatai szerint a hirdetők sok esetben nem tartják be a faanyag-kereskedelmi lánccal kapcsolatos, hatályos szabályokat.

A hivatal azt javasolja, a vevők ellenőrizzék, hogy a hirdető személy vagy cég neve szerepel-e a Nébih honlapján közzétett jogsértések között. Felhívják a figyelmet arra is, hogy előre utalással csak megbízható hirdető esetén fizessenek a vásárlók, és a megadott bankszámlaszámot feltétlenül vessék össze a cégnyilvántartásban szereplő adattal. Továbbá minden esetben kérjék a tűzifa átadásakor a nyomtatvány alapú, sorszámozott szállítójegyet, a névre szólóan kiállított számlát vagy nyugtát, valamint a tűzifa vásárlói tájékoztatót is - tartalmazza a Nébih tájékoztatása.

Címkék: tűzifa, vásárlás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 21. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegedűs Zsolt: a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást

Elkészült, a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának és nyilvános online egészségügyi kommunikációjának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást

2026. Június 21. 10:28, vasárnap | Belföld

Múzeumok éjszakája - Magyar Péter: a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat

Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vezetésével a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat - mondta Magyar Péter miniszterelnök a Közlekedési Múzeum új időszaki kiállításának megnyitóján szombaton.

2026. Június 21. 08:31, vasárnap | Belföld

Vb-2026 - A németek a ráadásban győzték le Elefántcsontpartot

2026. Június 21. 08:30, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: szeptember elején állhat fel a vagyonvisszaszerzési hivatal

Mégsem terjeszti be a kormány a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -Védelmi Hivatalról szóló javaslatot a jövő héten, először társadalmi egyeztetésre bocsátják - mondta a miniszterelnök az RTL Híradónak szombaton.