Városlista
2026. június 21, vasárnap - Alajos

Hírek

2022. Április 30. 09:56, szombat | Belföld
Forrás: mti

Rengeteg robbanóeszköz került elő egy családi ház kertjéből

Rengeteg robbanóeszköz került elő egy családi ház kertjéből

Jelentős mennyiségű világháborús robbanóeszköz került elő egy kállói családi ház hátsó kertjében folyó építkezésen a napokban - közölte a Magyar Honvédség tűzszerész ezrede szombaton a Facebook-oldalán.

A Nógrád megyei településen két napig tartott a tűzszerész-mentesítés. Az ennek során előkerült valamennyi veszélyes robbanótest második világháborús eredetű, német gyártmányú volt.

A helyszínen, fémkereső eszközök segítségével 240 darab 7,5 centiméteres repeszgránát és hüvely, valamint 3 centiméteres puskagránátot találtak. Ezek össztömege csaknem 700 kilogramm volt. Továbbá negyed mázsa robbanótest maradvány és 3 kilogrammnyi lőpor is előkerült - ismertették.

A katonák a lövedékeket és a veszélyes anyagokat a Magyar Honvédség központi gyűjtőhelyére szállították, ahol később megsemmisítik.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 21. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegedűs Zsolt: a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást

Elkészült, a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának és nyilvános online egészségügyi kommunikációjának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást

2026. Június 21. 10:28, vasárnap | Belföld

Múzeumok éjszakája - Magyar Péter: a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat

Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vezetésével a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat - mondta Magyar Péter miniszterelnök a Közlekedési Múzeum új időszaki kiállításának megnyitóján szombaton.

2026. Június 21. 08:31, vasárnap | Belföld

Vb-2026 - A németek a ráadásban győzték le Elefántcsontpartot

2026. Június 21. 08:30, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: szeptember elején állhat fel a vagyonvisszaszerzési hivatal

Mégsem terjeszti be a kormány a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -Védelmi Hivatalról szóló javaslatot a jövő héten, először társadalmi egyeztetésre bocsátják - mondta a miniszterelnök az RTL Híradónak szombaton.