Hírek
2012. December 18. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Problémák a sárga csekk pótlása körül
Szakértők szerint több probléma is felmerülhet a Magyar Posta által a napokban bevezetett fehér csekkel kapcsolatban. A konstrukció a közéletben sárga csekként ismert készpénz-átutalási megbízásokat váltaná ki úgy, hogy az átutalások csak a Posta rendszerén mennek át, és az ügyletben − ellentétben a sárga csekkel − nem vesznek részt bankok – írja a Napi Gazdaság.
A megoldás a Posta szerint jóval olcsóbb, mint a sárga csekk, amelynek 22 százalékos díjemelését a napokban jelentette be a Posta.Egyes vélemények szerint miután a fehér csekk teljesen új konstrukció, ezért erre nem lehet alkalmazni a hagyományos készpénz-átutalási megbízásokra vonatkozó szabályokat. Ennek megfelelően a közszolgáltatók díjképleteiben továbbra is csak a hagyományos sárga csekk díja érvényesülhet, ez pedig azt jelenti, hogy a fehér csekkek költségeit a szolgáltatók nem jeleníthetik meg semmilyen díjukban. Mint ismert, hasonló problémával küszködnek a közszolgáltatók akkor, amikor a sárga csekk költségének harmadába-negyedébe kerülő csoportos beszedést ajánlják az ügyfeleiknek. Ennek költségét ugyanis csak akkor tudják átvállalni a szolgáltatók, ha azt külön kedvezményként nyújtják saját bevételük terhére. Hasonló lehet a helyzet a fehér csekkel is.Hírek szerint a Posta a fehér csekkre való átállást amúgy is megnehezíti a szolgáltató partnereknek, számos esetben ugyanis az átállás feltétele, hogy az adott szolgáltató a küldeményforgalmát a jövőben is a Postánál bonyolítsa le. Jövőre megszűnik a Posta monopolhelyzete,és a liberalizációra a jelek szerint ezzel az árukapcsolással is készül a szervezet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk
2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -
2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába
- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.
2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben
A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben
