Városlista
2026. május 7, csütörtök - Gizella

Hírek

2013. Július 28. 08:19, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

Ponthatárok - HÖOK: eredményesek voltak a hallgatók erőfeszítései

Ponthatárok - HÖOK: eredményesek voltak a hallgatók erőfeszítései

A Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának értékelése szerint eredményesek voltak a szervezetnek a felvételi keretszámok megváltoztatásáért tett erőfeszítései.

A HÖOK az MTI-hez szombaton eljuttatott közleményében annak a reményének is hangot adott, hogy hamarosan hosszú távú megoldást sikerül találni a felvételi rendszer megújítására is.

Nagy Dávid, a HÖOK elnöke azt írta: örömmel tapasztalták, hogy a korábban tervezett 10 500 helyett 58 ezer új hallgató kezdheti meg tanulmányait állami ösztöndíjas képzésben, és különösen nagy eredménynek tartják, hogy végül valamennyi indított szakon meghirdettek államilag finanszírozott férőhelyeket is.Meglátásuk szerint a Balog Zoltánnal, az emberi erőforrások miniszterével kötött részmegállapodás felvételi eljárásra vonatkozó pontjai nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy a szociálisan hátrányosabb helyzetben lévő családok tehetséges gyermekei is felvételt nyerhettek valamely felsőoktatási intézménybe - mutatott rá.

Hozzátette: bíznak abban, hogy a miniszter és a HÖOK által életre hívott Felsőoktatási Kerekasztal továbbra is eredményesen folytatja munkáját és az Emberi Erőforrások Minisztériuma felsőoktatási államtitkárságának koordinációjával hamarosan hosszú távú, felelős megoldást talál a felvételi rendszer megújítására is.

MTI Fotó: Kallos Bea

Címkék: HÖOK, ponthatárok

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk

2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f

A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -

2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába

- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.

2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben

A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben