Hírek
2022. December 21. 06:00, szerda |
Belföld
Forrás: Katasztrófavédelem
Őzet mentettek meg egy befagyott tó jegéről a tűzoltók
Őzet mentettek a szombathelyi tűzoltók a dozmati víztározó befagyott vízéről.
Hétfőn nem sokkal egy óra után érkezett a jelzés a Vas megyei műveletirányítási ügyeletre, hogy a befagyott dozmati víztározóba ragadt egy őz. A rémült állat a parttól mintegy tizenöt méterre feküdt. A szombathelyi hivatásos tűzoltók a jeges vízfelszínről való mentés szabályait betartva mentőstég segítségével férkőztek közel az őzhöz, így segítették a partra.
Az állat épségben megmenekült, hála a tűzoltóknak.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 21. 11:00, vasárnap | Belföld
Hegedűs Zsolt: a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást
Elkészült, a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának és nyilvános online egészségügyi kommunikációjának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást
2026. Június 21. 10:28, vasárnap | Belföld
Múzeumok éjszakája - Magyar Péter: a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat
Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vezetésével a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat - mondta Magyar Péter miniszterelnök a Közlekedési Múzeum új időszaki kiállításának megnyitóján szombaton.
2026. Június 21. 08:31, vasárnap | Belföld
Vb-2026 - A németek a ráadásban győzték le Elefántcsontpartot
2026. Június 21. 08:30, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: szeptember elején állhat fel a vagyonvisszaszerzési hivatal
Mégsem terjeszti be a kormány a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -Védelmi Hivatalról szóló javaslatot a jövő héten, először társadalmi egyeztetésre bocsátják - mondta a miniszterelnök az RTL Híradónak szombaton.
