Hírek
2016. Február 21. 06:00, vasárnap |
Belföld
Forrás: mti
Óriási az érdeklődés az ingyenes klímareferens-képzésre
A regionális környezetvédelmi Központ közreműködésével szervezett ingyenes klímareferens-képzésére háromszázan jelentkeztek, hat helyszínen már lezárult az oktatás
- mondta a projektgazda ügyvezetője szombaton az M1 aktuális csatornán. Fegyveres-Fiskál Gábor, a Dipol Intézet Kft. ügyvezetője elmondta: a kétszer négynapos képzésen a klímaváltozásról, települési klímastratégiáról, pályázatírásról és projektek megvalósításáról sajátíthattak el ismereteket a képzésen részt vevők.
A képzést a Liechtenstein, Izland és Norvégia által létrehozott Európai Gazdasági Térség Alap támogatta, a jelentkezők önkormányzati vagy önkormányzatok által felügyelt intézmények munkatársai, agrárszakértők és civil egyesületekben dolgozók voltak - ismertette.
Közölte: a regionális környezetvédelmi központ arról tájékoztatott, hogy folytatódik majd a szakemberképzés.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 05. 13:00, szerda | Belföld
Gajdos László: átfogó országos ellenőrzés indult az akkucégeknél
Országos ellenőrzési program indult augusztus 1-től az akkumulátoripar teljes működési láncának vizsgálatára - közölte az élő környezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.
2026. Augusztus 05. 08:00, szerda | Belföld
Hőség - Csaknem 400 helyen volt szabadtéri tűz a hőségriadó kihirdetése óta
Országszerte csaknem 400 szabadtéri tűzhöz vonultak ki a tűzoltók a legutóbbi hőségriadó kihirdetése, vagyis július 30. óta
