Hírek
2022. Július 12. 06:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti/illusztráció: police.hu
Nevelt lánya megölésének gyanúja miatt tartóztattak le egy piricsei férfit
Letartóztatta hétfőn a Nyíregyházi Járásbíróság azt a férfi, aki a gyanú szerint megölte fogyatékkal élő nevelt lányát a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Piricsén.
Resán Dalma, a Nyíregyházi Törvényszék sajtószóvivője az MTI-hez eljuttatott közleményében - a települést meg nem nevezve - azt írta, hogy a megalapozott gyanú szerint a férfi élettársával és utóbbinak a fogyatékkal élő gyermekével élt közös lakóházban. A férfi és élettársa július 7-én este súlyosan bántalmazta az önálló életvitelre képtelen 21 éves nőt, aki emiatt a helyszínen életét vesztette.
A bíróság bűncselekmény elhárítására fogyatékosságánál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés bűntette miatt indult eljárásban rendelte el a gyanúsított letartóztatását - tette hozzá.
A végzést az ügyészség tudomásul vette, a gyanúsított és védője fellebbezett ellene.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk
2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -
2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába
- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.
2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben
A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben
