Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2016. Február 28. 03:00, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Nemzetközi vonaton fogtak el egy embercsempészt Mosonmagyaróvárnál

Nemzetközi vonaton fogtak el egy embercsempészt Mosonmagyaróvárnál

Egy embercsempészt és tizenhárom illegális bevándorlót állítottak elő a járőrök pénteken Győr-Moson-Sopron megyében - közölte a megyei rendőr-főkapitányság szombaton a honlapján.

A közlemény szerint a rendőrök pénteken Mosonmagyaróvárnál egy nemzetközi gyorsvonaton igazoltattak két külföldi állampolgárt, egyikük, egy szír állampolgár hamis útlevéllel próbálta igazolni magát. Kiderült, hogy az okiratot a vele utazó szomáliai férfitól kapta, aki őt Ausztriába akarta átcsempészni - írták.

A tájékoztatás szerint a hegyeshalmi vasútállomáson a rendőrök négy pakisztáni, négy egyiptomi, három algériai és egy libanoni állampolgárt is elfogtak.

A Mosonmagyaróvárnál elfogott szomáliai férfit embercsempészés gyanúja, míg a 13 határsértőt tiltott határátlépés kísérlete miatt állították elő.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 05. 07:33, péntek | Belföld

3,1 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom

2025. December 05. 07:30, péntek | Belföld

A minimálbér 11, a garantált bérminimum 7 százalékkal nő

Közvetlenül hétszázezer család jövedelmi viszonyait javítja a jövő évi bérmegállapodás - hangsúlyozta Orbán Viktor miniszterelnök a dokumentum aláírásán csütörtökön Budapesten.

2025. December 04. 07:17, csütörtök | Belföld

A jövő év március-áprilisában kezdik a sorozatgyártást a CATL debreceni akkumulátorgyárában

Jövőre, az engedélyektől függően várhatóan márciusban vagy áprilisban megkezdődik a sorozatgyártás a CATL debreceni akkumulátorgyárában

2025. December 04. 07:16, csütörtök | Belföld

Szalay-Bobrovniczky Kristóf: hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák

Hathavi fegyverpénzt kapnak a katonák - jelentette be a honvédelmi miniszter a Facebook-oldalán szerdán.