Hírek
2011. Szeptember 17. 07:41, szombat |
Belföld
Forrás: OrientPress
Napi egy alma távol tartja a stroke-ot
A Stroke című folyóiratban jelent meg az a tanulmány, amely szerint már napi egy alma vagy körte elfogyasztásával csökkenthető a szélütés előfordulásának kockázata.
A holland kutatók elmondták: egyelőre nem tudják, hogy mi az oka a pozitív hatásnak.
A tudósok elmondása szerint hasonlóan jó hatással van az egészségre a többi fehér húsú gyümölcs és zöldség, például a banán vagy a karfiol mindennapos fogyasztása is. A megfigyeléses vizsgálatok során kiderült: akik ezekből az élelmiszerekből a legtöbbet fogyasztották, azoknál a stroke kockázata 52 százalékkal csökkent.
Az eredmények kiértékelésekor arra a következtetésre jutottak, hogy 25 gramm fehér húsú gyümölcs, illetve zöldség elfogyasztása 9 százalékkal csökkentheti a szélütés előfordulásának esélyét. Viszonyításképpen: egy alma átlagos súlya 120 gramm.
A szakemberek nagy meglepetésére ugyanakkor nem találtak kapcsolatot a stroke kialakulási esélyének csökkenése és a zöld, a sárga, illetve a vörös és lila gyümölcsök és zöldségek fogyasztása között, pedig ezeknek az élelmiszereknek a jótékony hatásairól sokkal sűrűbben szólnak tanulmányok.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 21. 10:28, vasárnap | Belföld
Múzeumok éjszakája - Magyar Péter: a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat
Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vezetésével a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat - mondta Magyar Péter miniszterelnök a Közlekedési Múzeum új időszaki kiállításának megnyitóján szombaton.
2026. Június 21. 08:31, vasárnap | Belföld
Vb-2026 - A németek a ráadásban győzték le Elefántcsontpartot
2026. Június 21. 08:30, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: szeptember elején állhat fel a vagyonvisszaszerzési hivatal
Mégsem terjeszti be a kormány a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -Védelmi Hivatalról szóló javaslatot a jövő héten, először társadalmi egyeztetésre bocsátják - mondta a miniszterelnök az RTL Híradónak szombaton.
