Hírek
2025. Március 04. 07:25, kedd |
Belföld
Forrás: MTI
Nagy Márton: családi adóparadicsom lesz Magyarország
Családi adóparadicsom lesz Magyarország: édesanyáknál szja-mentesség, édesapáknál pedig adókedvezmény érvényesítés - mondta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Facebook-oldalán közzétett videójában.
Miért is fontos mindez? - tette fel a kérdést, majd ismertette, mert a négygyermekes édesanyák után a háromgyermekes édesanyák is teljesen szja-mentessé válnak 2025 október elsejétől.
Közölte, hogy megnyitják a kétgyermekes édesanyák esetén is az szja-mentességet: 2026 elejétől négy lépésben fokozatosan fogják ezt bevezetni. Először a 40 év alatti anyák válnak szja-mentessé, azután 2027 elejétől 50 éves korra emelik ezt a határt, majd ez 60 éves korra emelkedik, és utána életük végéig élvezhetik az szja-mentességet - mondta.
Miként is illeszkedik az édesanyák életpályájába mindez? - kérdezte. Úgy, hogy a 25 év alatti fiatalok már most is szja mentesek.
A 30 alatti anyák egy gyermekkel szja mentesek, és 2026 január elsejétől a kétgyermekes édesanyák 40 év alatt ugyancsak szja-mentessé válnak. A három - és négygyermekes édesanyák pedig koruktól függetlenül élvezik az szja-mentességet - jelezte a miniszter.
Ne felejtsék el, az édesapák továbbra is érvényesítik a családi adókedvezményeket - mondta Nagy Márton.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk
2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -
2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába
- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.
2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben
A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben
