Városlista
2026. június 21, vasárnap - Alajos

Hírek

2020. Március 12. 06:10, csütörtök | Belföld
Forrás: mti

Megütötte tanárát, elítélték

Megütötte tanárát, elítélték

A Tatabányai Járásbíróság jogerősen 6 hónap, 1 év 6 hónapra felfüggesztett fogházbüntetésre ítélt szerdán egy 17 éves diákot, aki testnevelőjének karjára ütött - közölte a Komárom-Esztergom Megyei Főügyészség az MTI-vel.

Horváth Sándor helyettes sajtószóvivő közleménye szerint a diák többször nem vitt magával tornafelszerelést, ezért a tanár figyelmeztetést akart beírni az ellenőrzőjébe, és azt mondta, hogy a hiányzások miatt megvonhatják az ösztöndíját.

A fiatal erre szidalmazni kezdte a pedagógust, majd ráütött a karjára.

A Tatabányai Járásbíróság közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntette miatt ítélte el a vádlottat.

Az ítélet jogerős, mivel azt a vádlott, a védő és az ügyész is tudomásul vette.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 20. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Balázs lemondott az MCC Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról

Orbán Balázs lemondott a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról - ezt a politikus jelentette be pénteken Facebook-oldalán.

2026. Június 20. 12:00, szombat | Belföld

Szőlő utcai ügy - Pócs János újabb feljelentést tesz a jövő héten

Újabb feljelentést tesz jövő héten az ügyészségen Pócs János fideszes országgyűlési képviselő a Szőlő utcai ügyben. A politikus ezt pénteki budapesti sajtótájékoztatóján közölte.

2026. Június 20. 11:00, szombat | Belföld

Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását

Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését - közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken.