Városlista
2026. május 6, szerda - Ivett

Hírek

2012. Január 16. 13:31, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Megugrottak a Start-számlák - tíz százalékos kamattal is hízhat a babakötvény

Megugrottak a Start-számlák - tíz százalékos kamattal is hízhat a babakötvény

Tavaly már majdnem minden második újszülöttnek nyitottak Start-számlát – derül ki a Magyar Államkincstár adataiból,amelyről azenpenzem.hu számol be.

A növekedés aligha független attól, hogy a kamatok emelkedése a majdani pályakezdést is nagyban segítheti majd.

Kizárólag 2011-nek köszönhetően az életkezdési támogatás bevezetése óta születetteknek már közel harmada (ez körülbelül 330 ezer babát jelent) rendelkezik Start-számlával. Csak tavaly mintegy kétmilliárd forintot helyeztek pluszban el ezekre. Fejlődésre még mindig lenne tér, hiszen míg a kincstár ez idő alatt 60 milliárdot, a szülők 15 milliárdot fizettek.

Tavaly október óta nagyot változott a kamatkörnyezet, amit a babák számára gyűjtött pénz elhelyezésére szolgáló Start-számlák esetében nem minden bank követett. Változatlanul ugyanazt a feltételt kínálja ma is a K&H, a Volksbank és az UniCredit is. A Start hozama igen erősen szóródik – 4,5 százaléktól 10 százalékig. Az UniCredit egyébként azzal, hogy nem változtatott, csak korábbi nagyon jó helyezését vesztette el, az itt alkalmazott hét százalékos kamat még mindig a mezőny felső részén tartja a bankot. Különösen azért, mert itt negyedévente írják jóvá a kamatot (a kamat tehát már az adott évben kamatozik, szemben az éves periódust alkalmazók gyakorlatával).


OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk

2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f

A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -

2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába

- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.

2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben

A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben