Hírek
2013. Február 12. 19:01, kedd |
Helyi
Forrás: mti.hu
Megszűnt a forgalomkorlátozás a magyar-szlovén határon
Nem sokkal 13 óra után ideiglenesen megszűnt a forgalomkorlátozás a magyar-szlovén határon, így a várakozó teherjárművek folytathatják az útjukat - közölte honlapján kedd délután a Zala Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság.
Délelőtt a szlovén hatóságok részben feloldották a kamionokra hétfőn elrendelt forgalomkorlátozást, így a szlovén rendszámú járművek már akkor elindulhattak. Az olaszországi rendkívüli időjárási viszonyok miatt hétfő reggel óta nem léphették át a magyar-szlovén átkelőket a tranzitforgalomban közlekedők, kedd hajnaltól pedig már a Szlovéniába igyekvő járműveket is megállították a határon.
A kamionstop miatt Zala megyében kedd délben már mintegy ezer kamion vesztegelt a határ felé vezető főbb útvonalak mentén, megteltek a pihenőhelyek és benzinkutak parkolói. A várakozóknak a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a Magyar Vöröskereszt munkatársai osztottak élelmiszert és forró teát.
A katasztrófavédelem arra is felhívta a figyelmet, hogy Zala megyében szerda éjfélig további jelentős mennyiségű hó várható. A megyében 3. fokozatú riasztás van érvényben, mert 30 centimétert meghaladó vastagságú friss hó hullhat, és a felerősödő szél helyenként hófalakat és hótorlaszokat emelhet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi
Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben
A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi
Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz
Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
