Hírek
2018. Szeptember 05. 07:28, szerda |
Belföld
Forrás: mti
Megáradt patak miatt mintegy száz ingatlant ürítenek ki Székesfehérváron
Az elmúlt napokban lehullott nagy mennyiségű csapadék hatására megáradt a Lugosi-árok Székesfehérvár Maroshegy városrészében, ezért mintegy száz ingatlant ürítettek ki kedd este
- közölte a Fejér Megyei Rendőr-főkapitányság a police.hu-n. A közlemény szerint a lakosságvédelmi intézkedés során a rendőrök a katasztrófavédelem munkatársaival közösen közel hatvan embert telepítettek ki ideiglenesen a Székely utcából, őket az egyik fehérvári kollégiumban helyezték el.
Szabó-Bisztricz Anett, a Fejér Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivője az MTI-nek elmondta, hogy a patak még nem öntött ki, de a belvíz már a külterületen található, zártkerti ingatlanokat veszélyezteti.
A város hivatalos honlapján található járási helyi védelmi bizottsági határozat szerint felkérték az áramszolgáltatót, hogy a szükséges megelőző intézkedéseket tegye meg.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 21. 08:31, vasárnap | Belföld
Vb-2026 - A németek a ráadásban győzték le Elefántcsontpartot
2026. Június 21. 08:30, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: szeptember elején állhat fel a vagyonvisszaszerzési hivatal
Mégsem terjeszti be a kormány a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -Védelmi Hivatalról szóló javaslatot a jövő héten, először társadalmi egyeztetésre bocsátják - mondta a miniszterelnök az RTL Híradónak szombaton.
2026. Június 20. 15:00, szombat | Belföld
A polgármesterek fizetésének befagyasztását és a havi költségtérítés megszüntetését kezdeményezi a Tisza egy képviselője
2026. Június 20. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Balázs lemondott az MCC Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról
Orbán Balázs lemondott a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról - ezt a politikus jelentette be pénteken Facebook-oldalán.
