Városlista
2026. május 6, szerda - Ivett

Hírek

2015. Október 01. 06:50, csütörtök | Belföld
Forrás: MTI

Ma van a zene világnapja

Ma van a zene világnapja

A Színház- és Filmművészeti Egyetemen, valamint a Zeneakadémián nagyszabású koncerteket tartanak ma, a zene világnapján.

Az MTA BTK Zenetudományi Intézetben pedig ezen a napon nyílik meg a Magyar hegedűkészítők - A Kónya család és a tanítványok című hangszerkiállítás.

Az idén 150 éves Színház- és Filmművészeti Egyetem Ódry Színpadán 15 órától egykori hallgatók énekelnek szólóban, duettekben, együttesekben. A fellépő 150 művész között van Törőcsik Mari, Bodrogi Gyula, Molnár Piroska, Blaskó Péter, Kern András, Hegedűs D. Géza, Gáspár Sándor, Rudolf Péter, Kubik Anna, Hűvösvölgyi Ildikó, Eszenyi Enikő, Halász Judit, Eperjes Károly, Bánsági Ildikó, Voith Ági, Hegyi Barbara, Hernádi Judit, Csuja Imre és Stohl András. A koncert-találkozó zenész vendége lesz mások mellett Zorán és Szokolay Dongó Balázs is.

A Zeneakadémián a zene világnapján egy kettős jubileumot ünnepelnek koncerttel: negyven évvel ezelőtt, 1975-ben alakult meg a kecskeméti Kodály Zoltán Zenepedagógiai Intézet és a Nemzetközi Kodály Társaság. A 19.30-kor kezdődő hangversenyen a komponista művei - Páva-variációk, Duó hegedűre és csellóra, Budavári Te Deum - csendülnek fel Erdei Péter vezényletével, az eseményen ünnepi beszédet mond Nemes László Norbert, a Kodály Intézet igazgatója és Michalis Patseas, a Nemzetközi Kodály Társaság elnöke.

Szintén a zene világnapján, 18 órakor nyílik meg az MTA BTK Zenetudományi Intézethez tartozó Zenetörténeti Múzeum Magyar hegedűkészítők - A Kónya család és a tanítványok című kiállítása, melynek megnyitójára a hegedűkészítés nemzetközi hírességeit várják.

Az UNESCO nemzetközi tanácsának határozata alapján, Yehudi Menuhin és az UNESCO zenei tanácsának kezdeményezésére 1975 óta ünneplik október 1-jén a zene világnapját.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk

2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f

A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -

2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába

- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.

2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben

A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben