Városlista
2026. március 20, péntek - Klaudia, Alexandra

Hírek

2012. Április 02. 07:03, hétfő | Belföld
Forrás: mno.hu / Hír TV

Lemond a Semmelweis Egyetem rektora

Lemond a Semmelweis Egyetem rektora

Lemond Tulassay Tivadar, a Semmelweis Egyetem rektora. Az intézményvezető azzal indokolta a döntését, hogy az egyetemet magára hagyták Schmitt Pál doktorija ügyében.

A Hír TV információi szerint lemond a Semmelweis Egyetem rektora. Tulassay Tivadar hétfőn viszi el felmondólevelét a nemzeti erőforrás miniszternek. Döntését azzal indokolta, hogy az egyetemet magára hagyták Schmitt Pál doktorija ügyében.

Az intézmény tényfeltáró bizottsága a vizsgálat lezárása után elküldte a jelentést a tárcavezetőnek, aki felbontatlanul postázta azt vissza az egyetemnek. A doktori cím visszavonásáról így a szenátus döntött csütörtökön.

Tulassay szerint az intézményt ért támadások az ő személye ellen irányultak, döntésével pedig azt akarta elkerülni, hogy a megingott bizalom ártson az egyetemnek. Tulassay megbízatása június 30-án járt volna le, az új rektor személyéről már csütörtökön döntött a testület: Szél Ágostont június 29-én iktatják be hivatalába.

HírTV / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Nézőpont: enyhén erősödik a Fidesz, nő a tábor aktivitása

A március 15-ei rendezvények után készült kutatás szerint a Fidesz-tábor aktivitása emelkedett, ezért a kormánypárt előnye enyhén növekedett a Tisza Párttal szemben - közölte a Nézőpont Intézet a Facebook-oldalán csütörtökön.

2026. Március 20. 06:50, péntek | Belföld

Gulyás Gergely megfontolná, hogy Magyarország katonai segítséget nyújtson, ha Trump kéri

Magyarország megfontolná, hogy eleget tegyen egy Trumptól érkező katonai segítségkérésnek – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egy sajtónyilatkozatban.

2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld

Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre

Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.