Hírek
2012. Szeptember 26. 21:40, szerda |
Helyi
Forrás: MTI
Kutatók éjszakája - Veszprémi és keszthelyi programok
Megnyílnak a laboratóriumok, érdekes előadások, játékok és beszélgetések várják az érdeklődőket pénteken a Pannon Egyetemen Veszprémben és Keszthelyen a Kutató éjszakáján.
A rendezvény célja, hogy népszerűsítse a kutatásokat, kézzelfoghatóvá tegye azok eredményeit - közölte az MTI-vel Janni Anikó, az egyetem kommunikációs referense.
Az érdeklődők kisebb-nagyobb csoportokban bepillantást nyerhetnek a laboratóriumokba, kipróbálhatják a kísérleteket, neves professzoroktól kérdezhetnek, és érdekes előadásokon tájékozódhatnak számos tudományterületen.
Veszprémben már délutánra látványos természettudományos kísérleteket szerveznek, a hivatalos megnyitót követően pedig az érdeklődök betekintést nyerhetnek a szupernóva- és kisbolygókutatásba a Pannon Csillagda közreműködésével.
A gazdaságtudományi kar egyebek között internetmentes, azaz offline Facebook Parkkal várja a látogatókat, a mérnöki karon pedig bepillanthatnakaz anyagmérnökség, a membrántechológia, a gépészet, a vegyészmérnökség, a kémiai és környezettudományok kulisszái mögé.
A modern filológiai és társadalomtudományi karon izgalmas, gyakorlati célú előadásokat hirdetnek. Az informatikusok éjszakája nem csak informatikusoknak szól: bemutatják majd a gépek és kutatások emberi oldalát, de szó lesz logisztikai rendszerekről, egészségügyről, nanotechnológiáról, robotokról és titkosírásról is.
Keszthelyen a látogatók megtekinthetik az egyetem állattárát, megtudhatják, hogyan lesz a szőlőből bor, miért nevelünk ragadozó halakat vegetáriánus módra, valamint a fizika látványos világába is betekintést nyerhetnek.
Hetedik alkalommal rendezi meg idén a Tempus Közalapítvány a Kutatók éjszakáját, amelynek a Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft. az egyik társszervezője. Az Európai Bizottság támogatásával 2005 óta Európa-szerte megvalósuló egész napos, fesztiváljellegű esemény célja a tudomány és a kutatói pálya népszerűsítése. Előzetes regisztráció és a részletes programkínálatwww.kutatokejszakaja.huhonlapon, valamint a Facebookon (http://www.facebook.com/kutatokejszakaja).
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Február 03. 07:22, kedd | Külföld
Donald Trump: India beleegyezett, hogy leállítja az orosz kőolaj vásárlását
Donald Trump amerikai elnök szerint India miniszterelnöke hétfői telefonbeszélgetésük során beleegyezett az orosz kőolaj vásárlásának leállításába, és helyette több energiahordozót szerez be az Egyesült Államokból.
