Városlista
2025. december 6, szombat - Miklós

Hírek

2012. Március 21. 14:51, szerda | Helyi
Forrás: MTI

Közel 50 kilométer mellékutat újítanak fel a Nyugat-Dunántúlon

Közel 50 kilométer mellékutat újítanak fel a Nyugat-Dunántúlon

A Nyugat-Dunántúlon közel 50 kilométer hosszúságban újulnak meg 4 és 5 számjegyű utak 2013-ig; szerdán a zalai Kerkafalva és a Vas megyei Nagyrákos közötti mellékút felújítása kezdődött el.

Szőke József, a Magyar Közút Nonprofit Zrt. műszaki vezérigazgató-helyettese a Kerkafalván tartott projektnyitó rendezvényen azt mondta: az Új Széchenyi Terv keretéből a Nyugat-Dunántúlon mintegy 4 milliárd forintból 47,3 kilométernyi útszakaszt újítanak fel 2013-ig. A Kerkafalva és Nagyrákos közötti szakaszon - a vasi megyehatárig - 2,7 kilométernyi út épül újjá szeptemberig.
A 7417 jelű út korszerűsítése közel 257 millió forintba kerül, a kivitelezést az Euroaszfalt Kft. nyerte el közbeszerzési eljárás keretében. A munkálatok részeként megerősítik az útpályát, amelyet új aszfaltrétegekkel látnak el, valamint kitisztítják és kiszélesítik a vízelvezető árkokat - részletezte Szőke József.
Beszámolt arról is, hogy Zalában négy további mellékút felújítása indul a közeljövőben: Karmacs és Jánosháza között Vindornyaszőlősnél, a Várvölgy felé vezető úton Keszthely határában, Murakeresztúr és Letenye között, valamint Zalaapáti és Zalabér között. A kivitelezőt egy új rendszerű, keret közbeszerzési eljárás során választották ki, vagyis nem egyesével hirdették meg a munkálatokat, ezáltal gyorsabb az eljárás lefolytatása és a szerződéskötés.
Rigó Csaba Zala megyei kormánymegbízott elmondta: a hetési tájegységet és az őrséget, s ezzel együtt Zala és Vas megyét összekötő út felújítása nemcsak a közlekedési lehetőségeket javítja a térségben. A korszerűsítés ahhoz a kormányzati szándékhoz is hozzájárul, hogy az állampolgárok számára megkönnyítsék a közszolgáltatások elérését, s javuljon a kistelepülések lakóinak utazási lehetősége.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 05. 07:37, péntek | Sport

Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt

A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.

2025. December 05. 07:36, péntek | Életmód

A mecseki Zengőn álló építmény lett az Év kilátója 2025-ben

A magyar turisták szavazatai alapján dőlt el, hogy a Mecsek-hegység legmagasabb hegyén álló, az arról elnevezett építmény lett az Év kilátója pályázat győztese

2025. December 05. 07:35, péntek | Külföld

Donald Trump nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin moszkvai találkozóját

Donald Trump amerikai elnök nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Moszkvában tartott találkozóját.