Hírek
2011. November 22. 15:00, kedd |
Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Készpénzért kaphatnak csak gyógyszert a kórházak
A jövőben csak készpénzért adna gyógyszert a kórházaknak két olyan forgalmazó, amely szinte valamennyi hazai intézménynek szállít.
Mindezt levélben jelezték a Magyar Kórházszövetségnek – nyilatkozta a Népszabadságnak Rácz Jenő, a szervezet elnöke. Az egyik cég szinte a teljes gyógyszerpalettát, a másik az infúziókat biztosítja a napi gyógyításhoz.
A kiszállított infúziók árának már a negyven százalékával tartósan tartoznak az intézmények, a gyártó pedig lassan képtelenné válik a további folyamatos ellátás biztosítására. Az elnök szerint komoly zavarokat okozhat a gyógyításban, ha a cégek beváltják fenyegetésüket. Szerinte egy ideig lehet ugyan a számlákkal zsonglőrködni, de az is biztos, hogy a helyzet fenntarthatatlan. Rácz azt mondta, a kórházszövetség haladéktalanul felveszi a kapcsolatot a tárcával, hogy valamilyen megoldást találjanak. Hozzátette: ez azért is nagyon sürgető, mert az év végéig a lejárt tartozások összege elérheti a 60 milliárd forintot.
Az ágazat szakadékban van, és egyre süllyed, többletforrások nélkül elképzelhetetlen, hogy ne dőljön be az ellátórendszer – mondta a lapnak Sinkó Eszter közgazdász. A bedőlés egyben azt is jelentené, hogy még több műtét maradna el, még több embernek kellene hosszan várakozni. A kórházszövetség elnöke többször is jelezte, hogy a szakmai eljárásrendeket képtelenek betartani. Így azok sem kapják meg a megfelelő ellátásokat, akik a sorban állás után végre orvos elé kerülnek. A közgazdász hozzátette: ezekkel az alapkonfliktusokkal az állam januártól közvetlenül is szembesül, hiszen az államosítás után már többé nem mondhatja a kórházi menedzsmentnek és tulajdonosainak, ahogyan eddig, úgy oldd meg valahogyan ezután is. Két ponton – a munkaerő és a beszállítói oldalon – a jövő esztendőben még az ideinél is sokkal látványosabb ellátási gondok jelentkezhetnek, ha a kormányzat nem hajlandó odaadni az egészségbiztosító idei negyven-ötvenmilliárdos relatív szufficitjét az egészségügy pótfinanszírozására.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Augusztus 06. 07:00, csütörtök | Belföld
Jövő héten kedden lehet a köztársasági elnök választás
A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.
2026. Augusztus 06. 05:00, csütörtök | Belföld
Országosan elérte, Budapesten meg is haladta a 40 Celsius-fokot a legmagasabb hőmérséklet
Országosan 40, Budapesten 43 Celsius-fok volt a legmagasabb hőmérséklet szerda délután, csapadék esélye kizárt - közölte a kormány a szerdai 16 órai, a hőségriasztásról a kormany.hu oldalon közzétett gyorsjelentésében.
2026. Augusztus 06. 04:00, csütörtök | Belföld
Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány
A mostani energiaválság tanulságaira is válaszolva átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány szerdai ülésén - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán szerda este.
2026. Augusztus 05. 13:00, szerda | Belföld
Gajdos László: átfogó országos ellenőrzés indult az akkucégeknél
Országos ellenőrzési program indult augusztus 1-től az akkumulátoripar teljes működési láncának vizsgálatára - közölte az élő környezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.
