Városlista
2026. június 21, vasárnap - Alajos

Hírek

2022. Február 20. 12:03, vasárnap | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Késsel akart rabolni a nő, az eladó rázárta a boltot

Késsel akart rabolni a nő, az eladó rázárta a boltot

Egy fóti üzletet akart kirabolni tavaly tavasszal egy helyi asszony, az eladó kiszaladt és rázárta az ajtót. A csapdába ejtett nő rágyújtott, megcsappantotta a vodkakészletet, majd az őt elfogó járőrökkel tartott.

A dunakeszi vizsgálók befejezték a nyomozást ellene.

2021. április 19-én délelőtt egy nő tért be egy fóti boltba, ám legkevésbé sem vásárlási szándékkal. Tett egy kört a sorok között, majd az eladóhoz fordult, nyitott pengéjű kését megmarkolva követelte a bevételt. Az alkalmazott nem adta, hiába hangzott el többször is ugyanaz a felszólító mondat. Amikor a késes támadó a pult mögé indult, az alkalmazott kiszaladt a boltból, kívülről bezárta az ajtót és telefonálni kezdett.

A helyszínen percekkel később szirénázó rendőrautók satufékeztek, addig a szabad mozgásától ideiglenesen megfosztott nő a kasszából kimarkolta a bankjegyeket és egy kupac bankkártyás vásárlást igazoló papírt, magához vett egy üveg vodkát, leült egy kosártartóra és rágyújtott. Káros szenvedélyű időtöltését a riasztott rendőrök szakították félbe, akik bilincselve állították elő - közölte a rendőrség.

A 81.500 forint hiánytalanul helyben maradt, a nő a kihallgató helyiségben válaszolt a feltett kérdésekre.

Beismerte tettét, amit anyagi nehézségei miatti elkeseredettségével magyarázott. Szalonnázó kését mindig magánál tartotta, azt használta, amikor eredetileg teáért belépve a boltba - hirtelen ötlettől vezérelve - rablásba fordította a vásárlást.

A kilenc hónapot letartóztatásban töltött, 2022. január 19-től bűnügyi felügyelet alatt álló, 39 éves nővel szemben a Dunakeszi Rendőrkapitányság Vizsgálati Osztálya a felfegyverkezve elkövetett rablás bűntettének megalapozott gyanúja miatt folytatott eljárást befejezte, az iratokat átadta az ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 21. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegedűs Zsolt: a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást

Elkészült, a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának és nyilvános online egészségügyi kommunikációjának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást

2026. Június 21. 10:28, vasárnap | Belföld

Múzeumok éjszakája - Magyar Péter: a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat

Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vezetésével a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat - mondta Magyar Péter miniszterelnök a Közlekedési Múzeum új időszaki kiállításának megnyitóján szombaton.

2026. Június 21. 08:31, vasárnap | Belföld

Vb-2026 - A németek a ráadásban győzték le Elefántcsontpartot

2026. Június 21. 08:30, vasárnap | Belföld

Magyar Péter: szeptember elején állhat fel a vagyonvisszaszerzési hivatal

Mégsem terjeszti be a kormány a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -Védelmi Hivatalról szóló javaslatot a jövő héten, először társadalmi egyeztetésre bocsátják - mondta a miniszterelnök az RTL Híradónak szombaton.