Hírek
2020. Február 11. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti/Fotó: MTI/Varga György
Ismét szeles, zivataros idő várható
Az ország nagy részén kedden is szeles, zivataros idő várható, ezért az Országos Meteorológiai Szolgálat figyelmeztetést adott ki hétfőn.
A szolgálat közölte: kedd reggeltől ismét viharossá fokozódó északnyugati szélre lehet számítani, 65-90 kilométert, az északi országrészben a magasabban fekvő hegyvidéki területeken 90 kilométert meghaladó legerősebb lökésekkel.
Az erős szél miatt keddre Zala és Baranya megye kivételével az egész országra elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.
Kiemelték továbbá, hogy kedd hajnaltól az eső, zápor mellett eleinte a Dunántúlon, majd az Alföldön helyenként kialakulhatnak a reggeli, kora délelőtti órákban zivatarok is. A zivatarokat néhol 70 kilométert meghaladó szélroham kísérheti.
A zivatarveszély miatt a fővárosra, Pest, Baranya, Bács-Kiskun, Békés, Csongrád, Fejér, Jász-Nagykun-Szolnok, Somogy és Tolna megyére adtak ki szintén elsőfokú figyelmeztetést.
Az előrejelzés szerint kedden a legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 2 és plusz 6 fok között alakul. Napközben 7-13 fokig melegszik a levegő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 03. 07:16, kedd | Belföld
Orbán Viktor: az Európai Néppárt katonai szövetséget akar csinálni az unióból
A Tisza tartótisztjei a hétvégén Zágrábban jöttek össze. Itt két célt fogadtak el, ezt el is mondták: a vétójogot Európában meg kell szüntetni, az unióból pedig egy katonai szövetséget kell csinálni -
2026. Február 03. 07:16, kedd | Belföld
Érkezik a postaládákba a nemzeti petíció
Budapest után most már vidéken is postázzák a nemzeti petíciót - jelentette be a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára a kormány Facebook-oldalára hétfőn feltöltött videójában.
2026. Február 02. 14:00, hétfő | Belföld
MTÜ-elnök: tavaly történelmet írt a magyar turizmus
2026. Február 02. 12:00, hétfő | Belföld
Választás 2026 - Mintegy 170 párt indulhat az áprilisi választáson
Mintegy 170 párt indulhat az április 12-ei országgyűlési képviselő-választáson az Országos Bírósági Hivatal (OBH) közlése szerint. Négy évvel ezelőtt 267 bejegyzett párt indulhatott.
