Városlista
2024. november 24, vasárnap - Emma

Hírek

2012. December 14. 05:00, péntek | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Féregalapú terápiával kezelhető az autoimmun betegség?

Féregalapú terápiával kezelhető az autoimmun betegség?

A tudósok több mint húsz éve vizsgálják a higiénia-hipotézist, vagyis azt, hogy a modern orvostudomány kezdete előtt a ma veszélyesnek tartott organizmusok védték immunrendszerünket. Az 1980-as évek végén felfedezték, hogy a kora gyermekkorban elszenvedett fertőzések hiányában az immunrendszer megfelelő érése nem következhet be, így az a későbbiekben kóros reakciót fejleszthet ki a baktériumokkal és vírusokkal szemben. Ezért a tudósok felvetették, hogy férgekkel lehetne kezelni az autoimmun betegségeket - írja a Fox News.

Ezzel függhet össze, hogy a 19. században az úgynevezett autoimmun betegségek még nem léteztek. Mivel az emberek nem mosakodtak olyan gyakran, ezért a szennyeződésre aktív immunválasz indult be. Ma is a harmadik világban élőknél jóval kevesebb az autoimmun betegségek előfordulása.

A tudósok ezért azon dolgoznak, hogy bélféreg-terápiával, parazita férgekkel modulálják az immunrendszert. Ezek tulajdonképpen olyan mikroszkopikus férgek, amelyek szabad szemmel nem láthatóak - magyarázta Dr. Karin Hehenberger, a Coronado Biosciences főorvosa.

A kutató szerint ostorférgek petéivel kezelhető lehet az 1-es típusú diabétesz, csakúgy mint a Chron-betegség, mégpedig úgy, hogy 'újraindítja' az immunrendszert.

'Ezzel visszaállítható az egyensúly, s ahelyett, hogy az immunrendszer saját magát rombolná, támadásba lendül a betegség ellen' - mondta Dr. Karin Hehenberger.

Dr. Joel Weinstock az 1990-es években először egereken végzett kísérlete során használt élősködő férgeket az asztma és az 1-es típusú diabétesz kezelésére. Ezután hamarosan a Trichuris Suis féreg petéivel kezdte el kezelni a Chron-betegeket sikeresen. A TSO azonban csak két hétig képes életben maradni az emberi szervezetben, ezért ilyen gyakran kell a kezelést ismételni.

TSO-val kezelhető lehet a cukorbetegség, a Chron-betegség, az autizmus és egyéb autoimmun betegségek is.

Ezek érdekelhetnek még

2024. November 23. 08:25, szombat | Életmód

MME: a Magyarországon áttelelő fehér gólyák nem szorulnak emberi segítségre

A Magyarországon áttelelő fehér gólyák nem szorulnak emberi segítségre, etetésre, meleg helyen történő átteleltetésük felesleges - közölte a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) pénteken az MTI-vel.

2024. November 23. 08:23, szombat | Életmód

November végén rendezik a 24. Vadlúd Sokadalmat Tatán

Tatán, az Öreg-tó partján november utolsó napjaiban rendezik meg a 24. Vadlúd Sokadalmat - tájékoztatták a szervezők az MTI-t.

2024. November 23. 08:15, szombat | Életmód

Tejsavófehérjét hívott vissza a Nébih!

Fémdarabkák lehetséges jelenléte miatt csokoládé ízű tejsavófehérjét hívtak vissza a napokban, olvasható a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal közleményében.