Városlista
2026. február 3, kedd - Balázs

Hírek

2019. Február 22. 12:59, péntek | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Felfüggesztett börtönre ítéltek egy női késes rablót

Felfüggesztett börtönre ítéltek egy női késes rablót

Jogerősen két év, öt év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélt a Pápai Járásbíróság azt a nőt, aki késsel akart kirabolni egy dohányboltot a városban tavaly decemberben.

Az anyagi gondokkal küzdő 35 éves nő arcát eltakarva, kezében késsel ment be a dohányboltba, ahol többször felszólította az eladót, hogy adja át a pénzt – közölte a Veszprém megyei főügyész-helyettes pénteken az MTI-vel.

Sárosi Dóra a közleményben azt írta, mivel az eladó nem teljesítette a kérést, és megnyomta riasztó gombját, a nő távozott az üzletből, majd az eljárás kezdete után maga jelentkezett a rendőrségen – tette hozzá.

A Pápai Járásbíróság a nőt felfegyverkezve elkövetett rablás kísérlete miatt két év, öt év próbaidőre felfüggesztett börtönbüntetésre ítélte, amelyet a nő, a védő és az ügyészség is tudomásul vett.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 03. 07:16, kedd | Belföld

Orbán Viktor: az Európai Néppárt katonai szövetséget akar csinálni az unióból

A Tisza tartótisztjei a hétvégén Zágrábban jöttek össze. Itt két célt fogadtak el, ezt el is mondták: a vétójogot Európában meg kell szüntetni, az unióból pedig egy katonai szövetséget kell csinálni -