Hírek
2019. Február 19. 09:08, kedd |
Belföld
Forrás: infovárosok - illusztráció: pixabay
Fakanállal ütött agyon egy kismacskát - Vádat emelnek
Állatkínzás vétsége miatt nyújtott be vádiratot a Komáromi Járási Ügyészség egy kisbéri férfival szemben, aki a szomszédja macskáját fakanállal úgy megütötte, hogy az állatot sérülései miatt el kellett altatni.
A vádirat szerint a vádlott 2018. szeptember 8-án este kisbéri házának teraszán észlelt egy kismacskát, amelyet úgy próbált meg onnan elzavarni, hogy felkapott egy nagyméretű fakanalat, amellyel háromszor a macska fejére ütött. Az ütés következtében a macska elfeküdt.
A macska bántalmazását észrevette annak tulajdonosa, a vádlott szomszédja, aki számon kérte az elkövetőt. A vádlott ekkor a földről felvette a kismacskát, és a háza mögötti gazos területre dobta.
A körülbelül 2 hónapos korú házi macskát annak tulajdonosa kórházba vitte, azonban az állat olyan súlyos agyi sérüléseket szenvedett, amely alkalmas volt az állat pusztulásának előidézésére. Az állatot a sérülései súlyossága miatt elaltatták.
Az ügyészség a vádiratban indítványt tett a büntetett előéletű férfival szemben arra, hogy a Komáromi Járásbíróság végrehajtásában felfüggesztett fogházbüntetésre ítélje.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk
2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -
2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába
- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.
2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben
A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben
