Városlista
2026. május 7, csütörtök - Gizella

Hírek

2013. Április 08. 17:10, hétfő | Belföld
Forrás: MTI

Eurovíziós Dalfesztivál - Videokampány ByeAlex dalának fordítására

Eurovíziós Dalfesztivál - Videokampány ByeAlex dalának fordítására

Videokampányt indít az Eurovíziós Dalfesztiválon Magyarországot képviselő dal, ByeAlex Kedvesem című száma minél több nyelvre lefordítása érdekében a magyar versenystáb és az énekes menedzsmentje.

"ByeAlex magyarul fogja előadni Kedvesem című dalát Malmőben. Ennek ellenére azt szeretnénk, hogy a dal üzenete és szövege minél több néző szívét érinthesse meg, ezért videokampányt hirdetünk" - közölte a Eurovision Hungary és a CLS Music az MTI-vel.
A hétfőn indított kampány felhívása a YouTube-on tekinthető meg, itt megtalálható ByeAlex dalának hivatalos angol nyelvű szövege is (ez Johnny K. Palmer fordítása, a cím: One 4 Me), amely alapján a világ bármely pontján el lehet készíteni a saját nyelvű dalfordítást. Az elkészült videókat a facebook.com/eurovisionhungary oldalra lehet felposztolni, ezeket folyamatosan osztják meg a közönséggel.

A menedzsment tájékoztatása szerint ByeAlex versenydala a kampány idején ingyenesen letölthető a cls.hu/keepcalmandbyealex oldalról.
ByeAlex (Márta Alex) Kedvesem című dalával március elején győzött az Eurovíziós Dalfesztivál magyar válogatóversenyén, A Dal című televíziós showműsorban a köztévén. A ByeAlex és Palásti Kovács Zoltán "Zoohacker" által jegyzett dalt már mintegy egymillióan látták a YouTube videomegosztón.
A zenész korábban azt mondta, dala végén a refrént svédül akarja énekelni Malmőben, ami nem okozhat problémát, mert az őt kísérő gitáros, Kővágó Dániel Svédországban tanult.
Az Eurovíziós Dalfesztivál május 14. és 18. között lesz a svédországi városban. Idén 39 ország vesz részt az Európai Műsorszolgáltatók Szövetsége (EBU) által szervezett versenyen, a Kedvesem a második elődöntőben, május 16-án hangzik el 12-es sorszámmal. A dalfesztivált ezúttal azért rendezik Svédországban, mert tavaly Bakuban egy svéd énekesnő, Loreen nyert Euphoria című dalával.
A versenyt először 1956-ban rendezték meg, a legjobb magyar helyezést Bayer Friderika érte el, aki Jeney Szilveszter szerzeményével, a Kinek mondjam el vétkeimet? című dallal 1994-ben negyedik lett Dublinban. A verseny korábbi indulói közül sokan világsztárrá váltak, köztük a svéd sikercsapat, az ABBA, a brit Cliff Richard, Olivia Newton-John, a Shadows együttes, az izraeli Ofra Haza vagy az egykor svájci színekben induló kanadai Céline Dion.

Címkék: Kultúra-zene

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk

2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f

A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -

2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába

- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.

2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben

A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben