Városlista
2026. május 6, szerda - Ivett

Hírek

2011. Augusztus 20. 07:41, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress

Elkészültek az első agyat utánzó chipek

Elkészültek az első agyat utánzó chipek

Az IBM tudósai fejlesztették ki azt a mikroprocesszort, amely az eddigi legjobb kísérlet arra, hogy mesterségesen utánozzák az emberi agy felépítését és működését.

A szakértők szerint a chipek működése annyira összehangolt, hogy a szerkezet akár képes lehet arra is, hogy folyamatosan tanuljon és fejlődjön.

A tudósok elmondása szerint a rendszer éppen úgy működik, mint az agy: amikor új információval találkozik, újrarendezi az összes információs kapcsolatát, hasonlóan ahhoz, ahogyan a biológiai szinapszisok működnek. Ez pedig azt jelenti, hogy a mikroprocesszor arra is képes lehet, hogy tanuljon - írja a BBC.

Dharmendra Modha, a projekt vezetője elmondta: hosszú távú céljuk az, hogy a szerkezet reprodukálni tudja azokat a folyamatokat, amelyek az emberi agyban mennek végbe olyankor, amikor az emberek éreznek, érzékelnek, és új dolgokat fedeznek fel.

Néhány bizakodó szakember máris abban reménykedik, hogy a fejlesztéseknek köszönhetően a rendszer egyszer eléri azt a fordulópontot, amikor a gépi tudat létrehozása lehetséges lesz. Mások ugyanakkor sokkal óvatosabbak: véleményük szerint a megismerés és a tanulás sokkal összetettebb folyamat, mint amit számításokkal szimulálni lehetne.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: tudós

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk

2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f

A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -

2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába

- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.

2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben

A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben