Városlista
2026. május 6, szerda - Ivett

Hírek

2021. Július 09. 13:01, péntek | Belföld
Forrás: mti/illusztráció: pixabay

Elítélték a kutyáját felakasztó férfit

Elítélték a kutyáját felakasztó férfit

Állatkínzás miatt jogerősen negyven nap elzárásra ítélte a Siklósi Járásbíróság azt a baranyai férfit, aki bálamadzaggal felakasztott egy kutyát 2020 januárjában - tájékoztatta a Pécsi Törvényszék pénteken az MTI-t.

A bíróság azt írta, hogy a vádlott haszonállatok tereléséhez kérte el az egyéves nőstény keverék kutyát egy baranyai településen élő ismerősétől. A kutya nyakára bálamadzagot tekert póráz gyanánt, azzal vezette hazafelé. Útközben azonban úgy látta, hogy a kutya a játékos viselkedése miatt mégsem lesz megfelelő a feladatra, ezért elhatározta, hogy elpusztítja.

A férfi egy szántó melletti akácosba vitte az állatot, majd a madzaggal felakasztotta egy fára, a halálát okozva ezzel.

A vádlott a tetemet a néhány száz méterrel arrébb található fás területre húzta, majd távozott.

A rendőrség korábban azt közölte az MTI-vel, hogy a Baranya megye déli részén található Cún község határában találták meg az állattetemet, a bejelentés után kezdték el a nyomozást, és rövid időn belül kézre is kerítették az akkor 62 éves gyanúsítottat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk

2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f

A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -

2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába

- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.

2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben

A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben