Hírek
2024. December 16. 06:00, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
Elismerést kapnak a MÁV árvízi védekezésben részt vevő munkavállalói
Az Építési és Közlekedési Minisztérium döntése alapján egyszeri, kétszázezer forintos SZÉP-kártyás pénzbeli elismerésben részesülnek a MÁV árvízi védekezésben részt vevő munkavállalói
- közölte a vasúttársaság vasárnap a honlapján.
A tájékoztatás szerint a juttatást az érintett dolgozók a jövő héten kapják meg.
A MÁV-csoportnál 332 munkavállaló dolgozott közvetlenül az árvízi terepi védekezésben, vagy irányította a terepi védekezést a helyszínen.
Azt írták, a Duna szeptemberi áradása miatt meg kellett védeni a Komárom-Esztergom vonal mentén a vasúti töltést, a táti vízügyi védművet és a H5 dunai szakaszát érintő HÉV alagutat.
Az október 22-én kihirdetett kormányhatározat előírja a Duna magyarországi szakaszán levonult árvíz elleni védekezésben részt vevők szolgálatának elismerését - közölték.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 21. 08:31, vasárnap | Belföld
Vb-2026 - A németek a ráadásban győzték le Elefántcsontpartot
2026. Június 21. 08:30, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: szeptember elején állhat fel a vagyonvisszaszerzési hivatal
Mégsem terjeszti be a kormány a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -Védelmi Hivatalról szóló javaslatot a jövő héten, először társadalmi egyeztetésre bocsátják - mondta a miniszterelnök az RTL Híradónak szombaton.
2026. Június 20. 15:00, szombat | Belföld
A polgármesterek fizetésének befagyasztását és a havi költségtérítés megszüntetését kezdeményezi a Tisza egy képviselője
2026. Június 20. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Balázs lemondott az MCC Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról
Orbán Balázs lemondott a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról - ezt a politikus jelentette be pénteken Facebook-oldalán.
