Városlista
2026. május 6, szerda - Ivett

Hírek

2021. December 11. 15:30, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Egyre biztosabbnak érzik állásukat a fiatalok egy felmérés szerint

Egyre biztosabbnak érzik állásukat a fiatalok egy felmérés szerint

Az előző negyedévben már a fiatalok 62 százaléka biztosnak látta az állását, bár tízből csak négy érezte úgy, hogy megbecsülik a munkahelyén - közölte a K&H szombaton az MTI-vel.

A korábbiakkal összevetve a bank fordulatként értékelte az adatokat, hiszen a huszonéves korosztályból a második negyedévben még csak 52 százalék gondolta biztosnak a helyzetét munkavállalóként. A járvány előtti felmérések szintén 60 százalék fölötti arányt mértek, egy éve viszont csak 45 százalékot - tették hozzá.

A felmérésből kiderül, hogy további egyharmad átlagosnak gondolja a munkahelyén a kilátásait, míg a tavalyi azonos időszakban 24 százalék válaszolt ugyanígy. Bizonytalannak viszont csak 6 százalék látja a helyzetét, ami jelentős csökkenés éves összevetésben. A munkahelyi megbecsülésről szóló visszajelzésekben ugyanakkor nincs jelentős változás, az elmúlt másfél évben nem érte el az 50 százalékot azok aránya, akik szerint értékelik őket az állásukban - tették hozzá.

A K&H ifjúsági index kutatás 2012 óta negyedéves rendszerességgel méri a 19-29 év közötti, városokban élő fiatalok elégedettségét és várakozásait. A vizsgálatban 2016 óta negyedévente 300 fiatal vesz részt. A minta reprezentatív a 19 és 29 év közöttiekre nem, kor, régió, településtípus és iskolai végzettség szerint. Az idei harmadik negyedéves felmérést augusztus 27. szeptember 7. között készítették.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk

2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f

A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -

2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába

- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.

2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben

A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben