Városlista
2025. december 5, péntek - Vilma

Hírek

2016. Augusztus 24. 14:03, szerda | Külföld

Brexit - Csaknem ötmilliárd fontot vontak ki a brit befektetési alapokból júliusban

Brexit - Csaknem ötmilliárd fontot vontak ki a brit befektetési alapokból júliusban

Csaknem ötmilliárd fontot vontak ki a brit befektetési alapokból júliusban, az Egyesült Királyság európai uniós tagságáról tartott népszavazás után. Ez az utóbbi három évben mért legnagyobb veszteség -

- írta a Financial Times.

A lap szerdai száma szerint júliusban 4,7 milliárd fonttal (1707 milliárd forinttal) csökkent a brit befektetési alapokban elhelyezett összeg a júniusi hárommilliárdos kivonás után. Európa más részeiben viszont nőtt a befektetési kedv: összességében 15,8 milliárd euróval bővültek a befektetési alapok, ami a második legmagasabb havi érték ebben az évben.
Az adatokat szolgáltató Morningstar tanácsadó cég szakértője szerint jelentősen nőttek az eladások júliusban, az ügyfelek elsősorban részvényalapokat adtak el, a pénzt pedig pénzpiaci alapokba helyezték. Ali Masarwah szerint a kockázatok megjelenése esetén jellemző, hogy növekszik a pénzpiaci alapok iránti érdeklődés, a befektetők lényegében készpénzre váltanak. Júliusban 470 millió font áramlott a brit pénzpiaci alapokba. Ennél nagyobb érdeklődés csak a fix kamatozású megtakarítások iránt mutatkozott, 759 millió fontot helyeztek el ilyen jellegű alapokba.
Az alapkezelők csaknem kétharmada jelzett kivonásokat a brit alapokból júliusban. A legnagyobb veszteséget a Columbia Threadneedle szenvedte el, 662 millió fontot vontak ki brit portfólióiból. Mindössze néhány olyan cég volt, amelyet nem érintett a pánik, és legalább 90 millió fonttal növelni tudta a beáramló befektetéseket.
Szakértők szerint ugyanakkor javult a bizalom, és július második, valamint augusztus első felében hasonló volt a befektetési kedv, mint 2015. azonos időszakában. Ez arra utal, hogy a június 23-i népszavazást követő héten és július első tíz napjában volt a legnagyobb az ijedtség a politikai bizonytalanság és a gazdaság kilátásaival kapcsolatos aggodalmak miatt, azóta viszont "csaknem minden visszatért a rendes kerékvágásba".

Címkék: brexit

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 05. 07:35, péntek | Külföld

Donald Trump nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin moszkvai találkozóját

Donald Trump amerikai elnök nagyon jónak minősítette megbízottjai és Vlagyimir Putyin orosz elnök kedden Moszkvában tartott találkozóját.

2025. December 04. 07:18, csütörtök | Külföld

NATO-főtitkár- Oroszország egyre vakmerőbb

Oroszország egyre vakmerőbb viselkedést tanúsít a NATO-val szemben, megsérti a szövetséges országok légterét, kibertámadásokat hajt végre, és kémkedésre használ hajókat a tagállamok tengeri infrastruktúrájának feltérképezésére

2025. December 03. 07:46, szerda | Külföld

Vlagyimir Putyin megfenyegette Európát

Ha Európa úgy dönt, hogy háborút indít Oroszország ellen, akkor nagyon gyorsan olyan helyzet állhat elő, hogy Moszkvának egyszerűen \"nem lesz kivel tárgyalnia\" -

2025. December 03. 07:39, szerda | Külföld

Ukrajnai háború - Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások a Kremlben

Megkezdődtek az orosz-amerikai tárgyalások kedden a Kremlben az ukrajnai rendezésről.