Városlista
2026. május 6, szerda - Ivett

Hírek

2013. Június 28. 08:25, péntek | Helyi
Forrás: MTI

Borregatta: hajózó borászok és borkedvelő hajósok versenye a Balatonon

Borregatta: hajózó borászok és borkedvelő hajósok versenye a Balatonon

Negyven hajó és legénysége nevezett a balatonkenesei Borregattára

amelyen idén harmadik alkalommal csapnak össze hajózó borászok és borkedvelő hajósok péntektől vasárnapig.

A rendezvény fontos helyszíne lesz a neves borokat bemutató Bormóló is - tájékoztatta Farkas Gabriella, a főszervező Corso Vino Kft. ügyvezetője az MTI-t csütörtökön.
Az elmúlt évek tapasztalatai alapján több száz vendégre számítanak a szervezők a Balatonfői Yacht Clubból induló Borregattán, illetve kísérőprogramjain. A versenyre eddig 40 hajó és legénysége nevezett. Indul az ország több neves borásza, és rajthoz állnak legendás, nagy vitorlásversenyeket nyert hajók is.
Az indulók szombaton egy túraversenyen, vasárnap egy pályaversenyen vesznek részt. A két futamon elért helyezéseiket együtt értékeli és díjazza majd a rendezőség. Ugyan a versenyen való indulás szigorú szabályokhoz kötött, a rendezvény nyilvános.
A vendégek a Bormólón 18 borász díj- vagy közönségnyertes nedűjével ismerkedhetnek, és a Kékszalag vitorlásverseny dobogós helyein végzett Principessa, Raffica és Avatar hajók legénységével együtt kóstolhatják a borokat, hozzá nemes sonkákat, kézműves sajtokat vagy egyéb ínyencségeket fogyasztva. Borászokkal és szakértőkkel lehet beszélgetni, délután és este koncertek kísérik a rendezvényt.

ij

Címkék: balaton, borok, hajózás

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 01. 09:21, péntek | Helyi

Férfi kézilabda BL - Egygólos előnyben a Veszprém a negyeddöntőben

A Veszprém házigazdaként 35-34-re legyőzte a német Füchse Berlint csütörtökön, a férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.

2026. Április 22. 07:26, szerda | Helyi

Magyar Péter: az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz

Az oktatás a Tisza-kormány alatt stratégiai fontosságú ágazat lesz - írta a Tisza Párt elnöke kedden Facebook-oldalán azután, hogy egyeztetést folytatott 15 különböző fenntartású gimnázium igazgatójával.

2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi

Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt

Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.