Hírek
2017. Január 09. 10:52, hétfő |
Belföld
Forrás: mti
Az ittas vezetőket idén már a biztosítók is jobban büntetik
Az eddigi másfél millió helyett az idén akár ötmillió forintot is behajthat a biztosító azon az autóson, aki alkohol vagy kábítószer hatása alatt okoz nagy anyagi kárral járó balesetet
- hívta fel a figyelmet a CLB független biztosítási alkusz cég. Az MTI-hez hétfőn eljuttatott tájékoztatójukban a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás (kgfb) idei változásaival kapcsolatban kiemelték azt is: az extrém nagy dologi károknál csökkent a kártérítési limit, vagyis ebben a kategóriában kevesebbet fizetnek a kgfb-re a biztosítók, a személyi sérülések után adható kártérítést viszont kissé megemelték.
A törvényi módosításban újdonság, hogy a fedezetlenségi díjat - amikor az autós nem fizeti a kötelezőjét - ettől az évtől már csak 5 évig visszamenőleg szedhetik be a biztosítók a korábbi korlátlan időtartam helyett. Németh Péter, a CLB kommunikációs igazgatója szerint elképzelhető, hogy az időkorlát miatt még több társaság fogja bírósági úton behajtani ezt a fajta kintlévőséget, ezért érdemes mindenkinek átnéznie, rendszeresen befizette-e a kötelezőt.
A 25 biztosítóval szerződött alkusz cég szakértője közölte: a CLB-nél felkészültek rá, hogy az ügyfelek számára kissé nehezen érthető változtatásokat köznapi nyelvre fordítják azok számára, akik ezt igénylik.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 21. 08:31, vasárnap | Belföld
Vb-2026 - A németek a ráadásban győzték le Elefántcsontpartot
2026. Június 21. 08:30, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: szeptember elején állhat fel a vagyonvisszaszerzési hivatal
Mégsem terjeszti be a kormány a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -Védelmi Hivatalról szóló javaslatot a jövő héten, először társadalmi egyeztetésre bocsátják - mondta a miniszterelnök az RTL Híradónak szombaton.
2026. Június 20. 15:00, szombat | Belföld
A polgármesterek fizetésének befagyasztását és a havi költségtérítés megszüntetését kezdeményezi a Tisza egy képviselője
2026. Június 20. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Balázs lemondott az MCC Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról
Orbán Balázs lemondott a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról - ezt a politikus jelentette be pénteken Facebook-oldalán.
