Városlista
2026. június 21, vasárnap - Alajos

Hírek

2018. December 01. 12:55, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az évszak leghidegebb éjszakájával ért véget az ősz

Az évszak leghidegebb éjszakájával ért véget az ősz

Az évszak leghidegebb éjszakájával ért véget az ősz; csaknem mínusz 16 fokig hűlt le a levegő - írta az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton a Facebook-oldalán.

Hozzátették: az idei ősszel még nem volt ilyen hideg az éjszaka, mint a mostani. Már péntek este nagyon gyorsan csökkent a hőmérséklet a derült, szélcsendes északkeleti tájakon. Nyírlugoson már éjfél előtt megközelítette a hőmérséklet a mínusz 15 Celsius-fokot, végül mínusz 15,9 fokig hűlt le a levegő.

Megjegyezték, ez közel sem rekord. 1925-ben ezen a napon Jászberényben mínusz 22 fokig csökkent a hőmérséklet.

Országos átlagban egyébként mínusz 7,6 fok volt a minimum-hőmérséklet, ami az ilyenkor megszokotthoz képest 7 fokkal alacsonyabbnak számít - írta a meteorológiai szolgálat.

Az előrejelzés szerint a tél első napjaiban enyhül a hideg. A jövő héten a leghidegebb órákban is többfelé pluszok várhatók, s napközben akár 10 fok körüli meleg is lehet.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 20. 14:00, szombat | Belföld

Orbán Balázs lemondott az MCC Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról

Orbán Balázs lemondott a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról - ezt a politikus jelentette be pénteken Facebook-oldalán.

2026. Június 20. 12:00, szombat | Belföld

Szőlő utcai ügy - Pócs János újabb feljelentést tesz a jövő héten

Újabb feljelentést tesz jövő héten az ügyészségen Pócs János fideszes országgyűlési képviselő a Szőlő utcai ügyben. A politikus ezt pénteki budapesti sajtótájékoztatóján közölte.

2026. Június 20. 11:00, szombat | Belföld

Sulyok Tamás aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását

Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhatodik módosítását és elrendelte a Magyar Közlönyben való kihirdetését - közölték az államfő Facebook-oldalán pénteken.