Hírek
2012. Augusztus 30. 10:09, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti
Autós üldözés után ezer karton cigarettát foglaltak le a vámosok
Ezer karton adójegy nélküli cigaretta került elő abból a személygépkocsiból, amelyet autós üldözés után tartóztattak fel az M1-es autópályán a rendőrök és a vámosok - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szóvivője az MT
Suller György Attila tájékoztatása szerint a magyar rendszámú Audit az autópálya Komárom-Esztergom megyei szakaszán akarták ellenőrizni, de a parkolóba való beálláskor gázt adott. A járőrök megkülönböztető jelzést használva követték a gépkocsit, miközben értesítették a rendőrséget.
Az Audi elhagyta az autópályát, majd az 1-es főúton Győr felé ment tovább. Amikor a rendőrök megpróbálták megállítani, hátramenetbe kapcsolt és egy földútra menekült, ahol megállt, vezetője pedig futva próbált menekülni, de a rendőrök elfogták.
A pénzügyőrök az autó hátsó ülésén letakarva ezer karton adójegy nélküli cigarettát találtak, amelyet lefoglaltak. Az átvizsgáláskor előkerült az autó eredeti cseh forgalmi rendszáma és forgalmi engedélye is, mivel az Audin lévő magyar rendszám hamis volt, műanyag lapra házilag ragasztott jelekből állt. Az elkövető egy cseh jogosítvánnyal igazolta magát, de elmondása szerint ukrán állampolgár.
A jármű vezetője ellen orvgazdaság megalapozott gyanúja miatt folytatnak eljárást.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk
2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -
2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába
- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.
2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben
A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben
