Városlista
2026. május 6, szerda - Ivett

Hírek

2012. Január 30. 07:55, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Autizmus: már féléves korban felismerhető

Autizmus: már féléves korban felismerhető

Brit kutatók megállapították, hogy az autizmus jelei agyi aktivitási vizsgálatokkal már a gyerekek első életévében megfigyelhetőek.

A tudósok több mint száz csecsemőt vizsgáltak meg fél és egy, majd hároméves korukban, s megállapították, hogy szokatlan agyi aktivitást figyeltek meg azoknál, akiknél később kialakult az autizmus.

Ez a szokatlan agyi aktivitást pedig egy másik személlyel való szemkontaktusra adott válaszként figyelték meg. Mark Johnson kutatásvezető azt mondta, az eredmény azt jelzi, hogy akár 6 hónapos csecsemőknél meg lehet becsülni a jövőbeli autizmus kockázatát.

Az eredmények azért jelentősek, mert a jellegzetes autisztikus viselkedés általában kétéves kor alatt nem figyelhető meg, a határozott diagnózisra pedig ennél is későbbi időpontban van lehetőség. Ezért a mostani felismerés az első lépés lehet az autizmus lehető legkorábbi diagnózisa felé - számol be a kutatásról a BBC.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: Autizmus, kutatók, tudósok

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld

Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk

2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f

A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -

2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába

- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.

2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben

A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben