Hírek
2022. Április 07. 13:05, csütörtök |
Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu
Apa és fia barkácsolta a fűrészt, ami egyikük halálát okozta
Halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt nyomoztak Kiskunhalason.
Téglákat vágott fiával az udvaron egy 51 éves férfi Kiskunhalason tavaly december 14-én, amikor szörnyű baleset történt: a fűrész korongja elpattant. A szétrepülő darabok egyike a férfi orrnyerge és homloka közé, másik eleme pedig a mellkasába fúródott. Fia egyből apja segítségére sietett, de már hiába, mert az belehalt a sérüléseibe – közölte a rendőrség.
A Kiskunhalasi Rendőrkapitányság nyomozói szakértők bevonásával vizsgálták a történteket. Igazságügyi műszaki szakértőt rendeltek ki, akinek véleménye alapján a sértett halálát az okozta, hogy nem tartották be a munkabiztonsági és munkavédelmi szabályokat. Kiderült, hogy a gépet ketten barkácsolták házilag és használták. A fűrésztárcsa és az ékszíjhajtás nem rendelkezett védőburkolattal, továbbá a gép újraindítás elleni védelemmel sem volt ellátva. A téglavágás közben nem használtak védőeszközt, illetve a gépasztal sem volt ellátva a munkadarabok vezetésére szolgáló vezetősínnel, ütközővel.
A történtekkel kapcsolatban az apának és a fiának a felelőssége egyaránt megállapítható, azonban sajnálatos módon már csak egyikük tud felelni a gondatlanságukért. A 26 éves kiskunhalasit gyanúsítottként hallgatták ki a rendőrök halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés vétsége miatt. Az ügy vizsgálatát befejezték és az iratokat vádemelési javaslattal küldték meg az illetékes ügyészségnek.

Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk
2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -
2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába
- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.
2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben
A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben
