Hírek
2012. Október 19. 21:18, péntek |
Helyi
Forrás: MTI
A Zala Volán szakszervezetei kockázatosnak tartják a Volán-társaságok összevonását
A Zala Volán Zrt. szakszervezetei kockázatosnak és indokolatlannak tartják a Volán-társaságok teljes összevonását és jogi önállóságának megszüntetését
, egy konzorciumi formához közeli, regionális holding létrehozását viszont elképzelhetőnek tartják.
Az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményük szerint a Volán-társaságok teljes átalakítása csak akkor válna szükségessé, ha a szervezet működése túl költséges lenne és súlyos működési zavarokkal küszködne.
Hangsúlyozzák azonban, hogy a Volán-portfólió esetében egyik tényező sem helytálló; működésükhöz évi 70 milliárd forint állami támogatást kapnak, de ebből 35-40 milliárd forintot a szociálpolitikai menetdíj-támogatásra fordítanak. A szövetség emlékeztet arra is, hogy a helyközi utasforgalom több mint 70 százalékát a Volán-társaságok bonyolítják le.
A zalai érdekvédők az átalakítás "előkészületei alapján" az ingerküszöböt elérő létszámleépítéstől és a Közszolgáltatási Szerződések teljesítését is veszélyeztető teljesítmény kivonástól is tartanak.
A Zala Volán Zrt. szakszervezetei a Volán-társaságok strukturális átalakítása kapcsán Orbán Viktor miniszterelnököt is megkeresték levelükkel. Felhívták a figyelmet arra, hogy a Volán cégcsoportban szerintük egyes folyamatok, döntések nem lesznek összhangban a kormány teljesítményelvű, a mérhető munkát középpontba állító szemléletével, gyakorlatával. A nem egyértelmű döntési szintek működési zavart okozhatnak, a helyi értékek elsorvadhatnak, az átláthatóság és a helyi érdekek fokozott figyelembe vételének elve sérülhet, a helyi teljesítmény-orientáció mérséklődhet - sorolták a Volán-társaságok teljes összevonása ellen szóló érveiket.
A szakszervezetek azt is szóvá tették, hogy az átalakítás folyamatáról hónapokig nem kaptak tájékoztatást, és nem vonták be őket a szakmai egyeztetés folyamatába sem.
Komoly előrelépésnek tartják, hogy a hét elején a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. (MNV) illetékes vezetői egyeztető tárgyalást folytattak az ágazati szakszervezetek képviselőivel.
A szakszervezeteket viszont meglepetésként érte az egyeztető tárgyaláson történt bejelentés, miszerint a korábbi elképzelésekkel ellentétben a régió-központ nem a Zala Volán Zrt. lesz - áll a közleményükben.
IJ
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 06. 07:13, kedd | Helyi
Havazás - Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik
Az ország szinte teljes területén intenzíven havazik hétfőn éjjel, az érintett területeken a látási viszonyok korlátozottak, amely a forgalom jelentős lassulásával jár - olvasható az Útinform honlapján.
2025. December 23. 12:26, kedd | Helyi
Közösségi tapasztalatból lett magyar termékfejlesztés a pajzsmirigybetegségek támogatására
A BLAN Synergy rendszerszintű megközelítéssel, természetes módon egészíti ki a gyógyszeres kezelést
2026. Február 03. 07:22, kedd | Külföld
Donald Trump: India beleegyezett, hogy leállítja az orosz kőolaj vásárlását
Donald Trump amerikai elnök szerint India miniszterelnöke hétfői telefonbeszélgetésük során beleegyezett az orosz kőolaj vásárlásának leállításába, és helyette több energiahordozót szerez be az Egyesült Államokból.
