Hírek
2017. Szeptember 20. 18:38, szerda |
Belföld
Forrás: mti
A várható sok eső miatt piros figyelmeztetést adtak ki több térségre
A csütörtökön várható sok eső miatt több megyére első- és másodfokú, Borsod-Abaúj-Zemplén megyére pedig a legmagasabb, harmadfokú (piros) figyelmeztetést adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Szerda kora este az MTI-hez eljuttatott veszélyjelzésükben azt írták: késő estétől északkeleten, keleten sokfelé várható eső, zápor. Nagy területen (főként az Északi-középhegység keleti részén és a Tiszántúlon) várható 20-40 milliméter fölötti csapadék, azonban nem egy helyen akár 50-60 milliméternél is több eső eshet.
A sok eső veszélye miatt Borsod-Abaúj-Zemplénre a legmagasabb fokú figyelmeztetést, Hajdú-Bihar, Heves és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére másodfokú figyelmeztetést adtak ki csütörtökre. A 24 óra alatt várható jelentős mennyiségű csapadék miatt Békés, Csongrád és Jász-Nagykun-Szolnok megyére elsőfokú figyelmeztetést adtak ki.
Kitértek arra is, hogy a Dunántúlon és északkeleten viharos szélre is készülni kell. Az erős szél veszélye miatt szintén Borsod-Abaúj-Zemplén megyére adtak ki - elsőfokú - figyelmeztetést.
Az előrejelzés szerint csütörtökön a legalacsonyabb hőmérséklet 8-13, a legmagasabb hőmérséklet 12-17 Celsius-fok között valószínű.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld
MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend
Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban
2026. Június 21. 14:00, vasárnap | Belföld
Sulyok Tamás jelezte, hogy jogi eszközök alkalmazásával is ellenáll az eltávolítását célzó erőfeszítéseknek
2026. Június 21. 11:00, vasárnap | Belföld
Hegedűs Zsolt: a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást
Elkészült, a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának és nyilvános online egészségügyi kommunikációjának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást
2026. Június 21. 10:28, vasárnap | Belföld
Múzeumok éjszakája - Magyar Péter: a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat
Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter vezetésével a magyar közlekedés végre új lendületet kaphat - mondta Magyar Péter miniszterelnök a Közlekedési Múzeum új időszaki kiállításának megnyitóján szombaton.
