Hírek
2017. December 20. 08:58, szerda |
Belföld
Forrás: mti
A nyugdíjasok egy részes szíven visszamegy a munkaerőpiacra
A nyugdíjasok egy része szívesen visszamegy a munkaerőpiacra - mondta Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöke szerdán az M1 aktuális csatornán.
Az MKIK elnöke azt mondta, a nyugdíjas szövetkezeteken keresztül foglalkoztatott munkavállalókkal részben enyhíthető a munkaerőhiány, a munkáltatónak pedig előnyt jelent a kisebb közteher, és az, hogy szakképzett alkalmazottat talál.
Parragh László úgy látta, jellemzően a korábbi saját szakmájukba mennek majd vissza a nyugdíjasok dolgozni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 21. 08:31, vasárnap | Belföld
Vb-2026 - A németek a ráadásban győzték le Elefántcsontpartot
2026. Június 21. 08:30, vasárnap | Belföld
Magyar Péter: szeptember elején állhat fel a vagyonvisszaszerzési hivatal
Mégsem terjeszti be a kormány a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -Védelmi Hivatalról szóló javaslatot a jövő héten, először társadalmi egyeztetésre bocsátják - mondta a miniszterelnök az RTL Híradónak szombaton.
2026. Június 20. 15:00, szombat | Belföld
A polgármesterek fizetésének befagyasztását és a havi költségtérítés megszüntetését kezdeményezi a Tisza egy képviselője
2026. Június 20. 14:00, szombat | Belföld
Orbán Balázs lemondott az MCC Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról
Orbán Balázs lemondott a Mathias Corvinus Collegium (MCC) Alapítvány kuratóriumi elnöki posztjáról - ezt a politikus jelentette be pénteken Facebook-oldalán.
