Hírek
2025. Február 17. 09:17, hétfő |
Belföld
Forrás: MTI
A MÁV szerint növekszik a vonatok pontossága
Az évek óta megfigyelhető szezonális hatáson túl az őszi pályakarbantartások és az országos haváriaközpont működése is hozzájárultak ahhoz, hogy a kedvező tendencia januárban is folytatódott, és bár kisebb mértékben, 4,9 százalékkal, de ezúttal is növekedett a vonatok pontossága - közölte Hegyi Zsolt, a MÁV-csoport vezérigazgatója vasárnap közösségi oldalukon.
Hegyi Zsolt a bejegyzésében hangsúlyozta: az év első hónapjában a HÉV-ek, a vasútvillamosok és a VOLÁN-járatok pontossága továbbra is kiemelkedő volt.
A MÁV-csoport az MTI-hez vasárnap eljuttatott, januárra vonatkozó összegző közleményében azt írta: "a menetrendszerűségre a vontatójárművek megbízhatósága és a pálya állapota hat leginkább".
A közlemény szerint a MÁV-csoport igyekszik mindkét területen javulást elérni, ezért az ötpontos közlekedési akcióterv részeként 1+1 milliárd eurós infrastruktúrafejlesztési programot indítanak a következő másfél évben. Ennek köszönhetően több mint félezer kilométeren újul meg a vasúti pálya, de kisebb beavatkozások addig is történnek, a közelmúltban például a 80-as vasútvonalon. Ezen a viszonylaton 7 százalékkal nőtt a vonatok pontossága.
Mindezzel párhuzamosan - a 10 vállalás részeként - elindult a mozdonykorszerűsítési programjuk is: januárban hat újabb vontatójármű állt szolgálatba, ami ugyancsak hozzájárult a késések csökkenéséhez - áll a közleményben.
Fotó: MÁV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 06. 15:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor: az önkény és az akarnokság korszakába lépünk
2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld
Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f
A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -
2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld
Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába
- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.
2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld
Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben
A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben
