Városlista
2026. augusztus 6, csütörtök - Berta

Hírek

2011. November 18. 13:43, péntek | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

A Mátrai Erőműben a legjobb dolgozni

A Mátrai Erőműben a legjobb dolgozni

A visontai Mátrai Erőmű Zrt. első helyezést ért el a Legjobb Munkahely címért folytatott versenyben nagyvállalat kategóriában.

A Világgazdaság és az Aon Hewitt 2011-es legjobb munkahely felmérésében száz vállalat több mint 23 ezer munkatársa vett részt. A kutatásból kiderült, hogy a győztes cég a vezetés hiteles és emberközpontú filozófiájával különbözik a leginkább a többi versenybe szállt vállalattól.

Valaska József, az igazgatóság elnöke a Legjobb Munkahely díj kapcsán elmondta: a Mátrai Erőmű Zrt. Magyarország második legnagyobb villamos energia termelője, melyet 2500 munkatársa tett a villamosenergia-ipar egyik legsikeresebb vállalkozásává. A sikernek azonban nem csak a nyereség az egyetlen mutatója. A siker megtestesül a fenntartható növekedésben, a kollégák munka- és életfeltételeinek folyamatos javításában, a keresetek reálértékének növelésében, a közvetlen térségbe való integrálódásban, valamint a vállalati bevételek és nyereségek magas szinten tartásában – tette hozzá az elnök. A Mátrai Erőmű azáltal tudott a legjobb munkahellyé fejlődni, hogy munkatársai elkötelezettek a vállalat iránt, de ugyanakkor a vállalat is elkötelezett és felelősséget érez minden munkatársa iránt. A cég a villamosenergia-termelés és a tüzelőanyag-termelés minden technológiai folyamatát önállóan tartja kézben. Ezek a folyamatok szigorúan és szorosan egymásra épülnek, így elengedhetetlen a kollégák egymásra utaltsága is. Mindig az volt a célunk, hogy az erőmű egy olyan vállalkozás legyen, ahol az emberek úgy élnek és úgy gondolkodnak, mint egy nagy családban.

A Legjobb munkahely 2011 felmérésben nagyvállalat kategóriában a Mátrai Erőmű után a McDonald’s és a Vodafone került a dobogóra. A 250-1000 főt foglalkoztató cégek közül a Fundamenta Lakáskassza végzett az első helyen, a Bácsvíz és az FGSZ Földgázszállító előtt. A 250 alatti alkalmazotti létszámú vállalkozások közül a Janssen-Cliag Kft., a Hilti (Hungária) Szolgáltató Kft., valamint az Intercontinental Budapest szálloda kapta meg az elismerést - minderről a Heves Megyei Hírlap számolt be.


OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 06. 07:00, csütörtök | Belföld

Jövő héten kedden lehet a köztársasági elnök választás

A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.

2026. Augusztus 06. 05:00, csütörtök | Belföld

Országosan elérte, Budapesten meg is haladta a 40 Celsius-fokot a legmagasabb hőmérséklet

Országosan 40, Budapesten 43 Celsius-fok volt a legmagasabb hőmérséklet szerda délután, csapadék esélye kizárt - közölte a kormány a szerdai 16 órai, a hőségriasztásról a kormany.hu oldalon közzétett gyorsjelentésében.

2026. Augusztus 06. 04:00, csütörtök | Belföld

Magyar Péter: átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány

A mostani energiaválság tanulságaira is válaszolva átfogó energiafejlesztési tervet fogadott el a kormány szerdai ülésén - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán szerda este.

2026. Augusztus 05. 13:00, szerda | Belföld

Gajdos László: átfogó országos ellenőrzés indult az akkucégeknél

Országos ellenőrzési program indult augusztus 1-től az akkumulátoripar teljes működési láncának vizsgálatára - közölte az élő környezetért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán.