Városlista
2026. március 20, péntek - Klaudia, Alexandra

Hírek

2014. November 23. 19:16, vasárnap | Belföld
Forrás: MTI

A jövő héten már havazás is várható

A jövő héten már havazás is várható

A jövő héten többször is várható csapadék, s az eső mellett helyenként már havazásra is készülni kell. A leghidegebb órákban többfelé fagypont alatt alakul a hőmérséklet, néhol akár mínusz 4 Celsius-fokig is hűlhet a levegő - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap az MTI-vel.

Az országos, középtávú előrejelzés szerint hétfőn többnyire erősen felhős vagy borult, párás idő várható. Jelentős csapadék estig nem lesz, elvétve lehet csak szitálás. Estétől azonban északnyugaton, északon már előfordulhat kisebb eső. A legalacsonyabb hőmérséklet általában mínusz 1 és plusz 4 fok között, a legmagasabb hőmérséklet 3-9 fok között valószínű.
Kedden hajnalban elszórtan lehet eső, északkeleten havazás, havas eső is. Napközben már csak helyenként lehet eső, kelet, északkeleten emellett néhol havas eső. A minimumhőmérséklet mínusz 1 és plusz 4 fok között valószínű. A nappali maximumok várhatóan plusz 1 és plusz 7 fok között alakulnak.
Szerdán kezdetben párás, ködös idő várható, de a köd napközben fokozatosan megszűnik. Helyenként előfordulhat szitálás. Az Alföld északi részén lehet a legtöbb napsütés. A leghidegebb órákban mínusz 3 és plusz 2 fok között alakul a hőmérséklet. Napközben plusz 1-6 fokig melegszik a levegő.
Csütörtökön az éjszaka képződő köd napközben fokozatosan megszűnik, de továbbra is párás marad a levegő. A ködös helyeken szitálás, hajnalban esetleg ónos szitálás, hószállingózás előfordulhat, emellett délnyugaton kisebb eső is lehet. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 3 és plusz 2, a legmagasabb hőmérséklet plusz 1-6 fok körül alakul.
Pénteken napközben is fokozatosan megszűnik az éjszaka képződött köd, de továbbra is párás marad a levegő. Délnyugaton, nyugaton néhol kisebb eső előfordulhat. A minimumhőmérséklet mínusz 4 és plusz 3 fok között valószínű. A nappali maximumok plusz 2-8 fok között alakul.
Szombaton délnyugaton, nyugaton néhol még előfordulhat kisebb eső. A leghidegebb órákban mínusz 4 és plusz 3 fok között alakul a hőmérséklet. Napközben 3-8 fokig melegszik a levegő.
Vasárnap napközben fokozatosan feloszlik a köd, kitisztul az idő. Számottevő csapadék nem valószínű. A legalacsonyabb hőmérséklet mínusz 3 és plusz 3, a legmagasabb hőmérséklet plusz 3 és plusz 8 fok között alakul - olvasható az előrejelzésben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

NAV: félmillióan hagyják bent a kedvezményt

2026. Március 20. 15:00, péntek | Belföld

Választás 2026 - Nézőpont: enyhén erősödik a Fidesz, nő a tábor aktivitása

A március 15-ei rendezvények után készült kutatás szerint a Fidesz-tábor aktivitása emelkedett, ezért a kormánypárt előnye enyhén növekedett a Tisza Párttal szemben - közölte a Nézőpont Intézet a Facebook-oldalán csütörtökön.

2026. Március 20. 06:50, péntek | Belföld

Gulyás Gergely megfontolná, hogy Magyarország katonai segítséget nyújtson, ha Trump kéri

Magyarország megfontolná, hogy eleget tegyen egy Trumptól érkező katonai segítségkérésnek – mondta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter egy sajtónyilatkozatban.

2026. Március 19. 15:00, csütörtök | Belföld

Visit Hungary: elindult a jelentkezés a 33. Virágos Magyarország versenyre

Elindult a 2026-os Virágos Magyarország verseny jelentkezési időszaka.