Városlista
2026. május 6, szerda - Ivett

Hírek

2017. Január 30. 11:29, hétfő | Belföld
Forrás: mti

650 autó hamis papírjaival buktak le az okmányirodások

650 autó hamis papírjaival buktak le az okmányirodások

Közokirat-hamisítás bűntette miatt vádat emeltek húsz ember ellen, akik több mint hatszáz járműről nyújtottak be hamis műszaki adatlapot a gödöllői, az aszódi, az oroszlányi és a pétervásárai okmányirodán

- tájékoztatta a Gödöllői Járási Ügyészség hétfőn az MTI-t. Szabó Ferenc főügyész közlése szerint a bűnügy vádlottjai közül öt nő a gödöllői, az aszódi, az oroszlányi, illetve a pétervásárai okmányirodában ügyintézőként dolgozott. Munkájukhoz tartozott, hogy járművek forgalomba helyezésével, műszaki állapotával kapcsolatos közhiteles nyilvántartásba adatokat rögzítsenek.

A vádlottak közül hatan mint ügyfelek az okmányirodákban mások nevében intézték a műszaki vizsgával, tulajdonosváltozással, forgalomba helyezéssel összefüggő ügyeket. A járművek tulajdonosaival további hat vádlott tartotta a kapcsolatot úgy, hogy a járműveket egyikük sem látta. Ezek többsége tehergépkocsi, mezőgazdasági jármű, régebbi típusú személygépkocsi volt - írta a főügyész. Hozzátette, hogy a járművek közül egyet sem vittek sem műszaki, sem eredetiségvizsgálatra.

A közlemény szerint a vádlottak hamis műszaki adatlapot készítettek, ketten pedig egy rétsági és egy veresegyházi vizsgaállomáson valótlan adatokat igazoltak a járművek eredetiségvizsgálatáról. A hamis háttérokmányokat az említett okmányirodákba vitték. Ott a beavatott ügyintézők - a bűnügy öt vádlottja - tudtak arról, hogy minden irat hamis. Ennek ellenére azokat átvették és valótlan adatokat rögzítettek a gépjármű-nyilvántartásban.

A vádlottak 2012 júliusa és 2014 decembere között mintegy 650 járműre rögzítettek valótlan adatokat a hamis iratok alapján, ezért a Gödöllői Járási Ügyészség közokirat-hamisítás bűntettével vádolta meg őket, bűnösségükről a Gödöllői Járásbíróság fog dönteni - áll a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 06. 14:00, szerda | Belföld

Tarr Zoltán: a Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztériumot a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd f

A Társadalmi Kapcsolatokért és Kultúráért Felelős Minisztérium működését a szabadság, az autonómia tisztelete és a párbeszéd fogja jellemezni -

2026. Május 06. 12:00, szerda | Belföld

Magyar Péter: Olaszország a mi otthonunk is, jó dolog, hogy visszatértünk Európába

- jelentette ki Magyar Péter leendő magyar miniszterelnök kedd este a Sestri Levante-i nemzetközi filmfesztiválon az Ansa olasz hírügynökség tudósítása szerint.

2026. Május 06. 11:00, szerda | Belföld

Hegedűs Zsolt: az átadás-átvétel során kiszámíthatóságra lehet számítani az egészségügyben

A kormányváltás során és azt követően is stratégiai nyugalomra, kiszámíthatóságra és felelős átadás-átvételre lehet számítani az egészségügyben

2026. Május 05. 14:00, kedd | Belföld

A közlekedésfejlesztésre fordítható uniós források hazahozataláról tárgyal Brüsszelben Vitézy Dávid

A közlekedés- és infrastruktúrafejlesztésre fordítható európai uniós források minél gyorsabb hazahozataláról és felhasználásáról kezd tárgyalást a közlekedési és beruházási miniszteri poszt várományosa Brüsszelben